Ucom ընկերությունն ու Toshiba-ն կսկսեն համագործակցել Հայաստանում` նոր հնարավորություններ ստեղծելով և շահավետ առաջարկներ տրամադրելով հայ սպառողների համար: Ինչպես այսօր Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում լրագրողներին հաղորդեց Ucom ընկերության տնօրեն Հայկ Եսայանը, ընկերության բաժանորդները, ովքեր օգտվում են ինտերնետի ծառայություններից կկարողանան ձեռք բերել Toshiba նոութբուքեր` վճարելով ամսական սկսած 11500 դրամից 24 ամսվա ընթացքում: Նա ավելացրել է, որ նոր համակարգիչներն օժտված կլինեն HD բարձր թույլատրելիությամբ և լուսադիոդային դիսփլեյով (led):
«Սրանք Ucom ընկերության առաջին քայլերն են նման նորարարությունների գծով: Հետագայում մենք մեր հաճախորդներին կընձեռենք desktop-համակարգիչներ, ինչպես նաև HD-հեռուստացույցներ ձեռք բերելու հնարավորությունը»,- ավելացրել է նա:
Ucom վաճառքի գծով մենեջեր Արամ Բարսեղյանն իր հերթին հաղորդել է, որ ընկերության հաճախորդները կկարողանան նոութբուքի գնումը ձևակերպել Ucom-ի գրասենյակներից մեկում մեկ օրվա ընթացքում, իսկ վարկի տոկոսները կներառվեն գործարքի գումարի մեջ:
Բացի դրանից, Toshiba Europe ընկերության ԱՊՀ և Բալթիկայի երկրների գծով մենեջեր Իգոր Սնիտկոն հաղորդել է, որ համակարգչային տեխնիկայի մատակարարումը Հայաստան նախկինում նշանակալի չէին և զանազան ուղիներով էին իրականացվում, և ոչ միշտ էր, որ երկիր էր հասնում որակյալ ապրանքը: «Հայաստանում սպառողների մոտ պատկերացում է ձևավորվել այն մասին, որ այստեղ է հասնում միայն անորակ ապրանքը, իսկ որակյալ համակարգիչը գերադասում էին ձեռք բերել արտասահմանում: Մենք ուզում ենք Հայաստանի առնչությամբ միջազգային ապրանքանիշերի պատկերացումը փոխել դեպի լավը»,- ավելացրել է նա:

Ucom and Toshiba companies will start cooperating in Armenia, creating new opportunities and making advantageous offers for Armenian users.
Director of Ucom company Hayk Yesayan said that those subscribers of the company, who use internet services, will have the opportunity to purchase Toshiba notebooks, making monthly payment at the amount of AMD 11,500 for 24 months.
The new computers will be equipped with LED displays, Yesayan told a press conference.
“Besides, we are going to provide our clients with the opportunity of purchasing desktop-computers, as well as HD TV sets,” noted Yesayan.
For his part, Sales Manager of Ucom company Aram Barseghyan said that clients of the company will be able to execute purchase of a notebook in an office of Ucom within a day, while loan interest rates will be included in the transaction sum.
Toshiba Europe company’s Manager General for CIS and Baltic States Igor Snitko said that earlier computer supplies to Armenia were of insignificant quantity and through various channels, what in its turn affected the quality of products. “Thus, Armenia’s consumers consider that only low-quality products are imported to the country. And they preferred to purchase high-quality computers outside Armenia. We want to improve international companies’ opinion about Armenia,” said Snitko.