Ucom ընկերությունն ու Toshiba-ն կսկսեն համագործակցել Հայաստանում` նոր հնարավորություններ ստեղծելով և շահավետ առաջարկներ տրամադրելով հայ սպառողների համար: Ինչպես այսօր Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում լրագրողներին հաղորդեց Ucom ընկերության տնօրեն Հայկ Եսայանը, ընկերության բաժանորդները, ովքեր օգտվում են ինտերնետի ծառայություններից կկարողանան ձեռք բերել Toshiba նոութբուքեր` վճարելով ամսական սկսած 11500 դրամից 24 ամսվա ընթացքում: Նա ավելացրել է, որ նոր համակարգիչներն օժտված կլինեն HD բարձր թույլատրելիությամբ և լուսադիոդային դիսփլեյով (led):
«Սրանք Ucom ընկերության առաջին քայլերն են նման նորարարությունների գծով: Հետագայում մենք մեր հաճախորդներին կընձեռենք desktop-համակարգիչներ, ինչպես նաև HD-հեռուստացույցներ ձեռք բերելու հնարավորությունը»,- ավելացրել է նա:
Ucom վաճառքի գծով մենեջեր Արամ Բարսեղյանն իր հերթին հաղորդել է, որ ընկերության հաճախորդները կկարողանան նոութբուքի գնումը ձևակերպել Ucom-ի գրասենյակներից մեկում մեկ օրվա ընթացքում, իսկ վարկի տոկոսները կներառվեն գործարքի գումարի մեջ:
Բացի դրանից, Toshiba Europe ընկերության ԱՊՀ և Բալթիկայի երկրների գծով մենեջեր Իգոր Սնիտկոն հաղորդել է, որ համակարգչային տեխնիկայի մատակարարումը Հայաստան նախկինում նշանակալի չէին և զանազան ուղիներով էին իրականացվում, և ոչ միշտ էր, որ երկիր էր հասնում որակյալ ապրանքը: «Հայաստանում սպառողների մոտ պատկերացում է ձևավորվել այն մասին, որ այստեղ է հասնում միայն անորակ ապրանքը, իսկ որակյալ համակարգիչը գերադասում էին ձեռք բերել արտասահմանում: Մենք ուզում ենք Հայաստանի առնչությամբ միջազգային ապրանքանիշերի պատկերացումը փոխել դեպի լավը»,- ավելացրել է նա:

5 Август 2010 - 10:23 AMT
Компания Ucom и Toshiba начнут сотрудничество в Армении, создавая новые возможности и представляя выгодное предложение для армянских пользователей. Как сообщил журналистам на пресс-конференции директор компании Ucom Айк Есаян, абоненты компании, пользующиеся услугами интернета, смогут приобрести ноутбук Toshiba, заплатив от 11500 драмов в месяц в течение 2 лет. Он добавил, что новые компьютеры будут снабжены функцией высокого расширения HD и светодиодными дисплеями (led).
“Это первые шаги компании Ucom по линии подобных инноваций. В дальнейшем мы представим нашим клиентам возможность приобрести desktop-компьютеры, а также HD-телевизоры”, – добавил он.
В свою очередь менеджер по линии продаж Ucom Арам Барсегян сообщил, что оформить покупку ноутбука клиенты компании смогут в одном из офисов Ucom в течение одного дня, а проценты за кредит будут включены в сумму сделки.
Кроме того, Генеральный менеджер по странам СНГ и Балтии компании Toshiba Europe Игорь Снитко сообщил, что поставки компьютерной техники в Армению ранее были незначительными и шли по различным каналам, и не всегда в страну попадал правильный продукт. “У потребителей в Армении сформировалось представление о том, что сюда попадает только некачественный продукт, а качественный компьютер предпочитали приобредать за рубежом. Мы хотим изменить представление международных компаний к Армении в лучшую сторону”, – добавил он.