Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների BarCamp համաժողովը բացվել է օգոստոսի 11-ին Ստեփանակերտում: Միջոցառմանը մասնակցում են շուրջ 70 հոգի Արցախից և Հայաստանից:
Ինչպես ասել է PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Արցախի մշակույթի նախարարությանն առընթեր ՏՏ Զարգացման կենտրոնի ղեկավար Վլադիմիր Գրիգորյանը, միջոցառման հիմնական նպատակը կապերի հաստատումն է տեղեկատվական տեխնոլոգիաներով հետաքրքրվող երիտասարդների միջև:
Ինչպես նշել է Արցախի Հանրապետության մշակույթի նախարար Նարինե Աղաբաալյանը, ՏՏ ոլորտն արդեն մի քանի տարի է` երկրում հայտարարվել է որպես գերակա ուղղություն:
«Թե որքան ակտիվ կզարգանա այդ ոլորտը, կախված է երիտասարդությունից»,- ասել է նախարարը: Միջոցառումը կտևի երկու օր, համաժողովի երկրորդ օրը տեղի կունենա օգոստոսի 12-ին Շուշի քաղաքում:

BarCamp Artsakh 2010 conference kicked off in Stepanakert on August 11, bringing together about 70 participants from Artsakh and Armenia.
As head of the IT development department at the Artsakh Ministry of Culture Vladimir Grigoryan told a PanARMENIAN.Net reporter, the main goal of the event is to establish contacts between representatives of youth interested in information technologies.
“We have already received cooperation proposals,” he said.
According to Artsakh Culture Ministry Narine Aghabalyan, IT has been a priority during the past several years. “Its development depends on the interest of the youth,” she noted.