«ԱրմենՏել» ՓԲԸ (ապրանքանիշը` Beeline) սկսում է նոթբուքերի և նեթբուքերի վաճառք Beeline վաճառքի և սպասարկման գրասենյակներում: Ինչպես հաղորդում է ընկերության մամլո ծառայությունը, սկսած սույն թվականի օգոստոսի 12-ից բոլոր այն ֆիզիկական անձինք, ովքեր ցանկանում են միանալ շարժական ինտերնետի հետվճարային համակարգի «Գիշերային», «Անսահմանափակ» կամ «Hi-Line» անսահմանափակ սակագնային փաթեթներից որևէ մեկին, կարող են ձեռք բերել նոթբուք կամ նեթբուք տարաժամկետ հավասարաչափ վճարման պայմանով` 12 կամ 24 ամիս ժամանակահատվածով: Մեկ տարի ժամանակահատվածով պայմանագրի կնքման դեպքում` կախված ձեռք բերվող համակարգչի մոդելից, մեկամսյա վճարի չափը 17600 դրամից 41200 դրամ է:
«ԱրմենՏել» ընկերության նոր առաջարկը հնարավորություն կընձեռի երկրում բարձրացնել ինտերնետ թափանցելիության մակարդակը: Տարաժամկետ վճարման հնարավորությունը ինչպես նաև համաշխարհային ընկերությունների կողմից արտադրված նոթբուքերի և նեթբուքերի լայն տեսականին միասնական օպերատորի յուրաքանչյուր բաժանորդի հնարավորություն կընձեռեն ընտրել իր պահանջներին համապատասխան տարբերակ,- նշել է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

13 Август 2010 - 11:14 AMT
ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) объявляет о начале продаж ноутбуков и нетбуков в офисах продаж и обслуживания компании. Как сообщает пресс-служба Beeline, с 12 августа текущего года физические лица, желающие подключиться к постоплатным тарифным планам мобильного интернета Beeline «Ночной», «Безлимитный» или к одному из безлимитных тарифных планов услуги Hi-Line, смогут приобрести ноутбук или нетбук с возможностью поэтапной равномерной оплаты сроком на 12 или 24 месяца. При оформлении годовой рассрочки в зависимости от модели приобретаемого компьютера ежемесячная плата составит от 17600 до 41200 драмов.
«Новое предложение компании «АрменТел» станет вкладом в повышение уровня компьютеризации страны и приведет к увеличению проникновения Интернета. Возможность поэтапной оплаты и широкий модельный ряд ноутбуков и нетбуков от мировых производителей позволят каждому клиенту универсального оператора подобрать себе подходящий вариант, исходя из своих потребностей», – отметил генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.