X-TECH и SHAHUMYAN MEDIA ընկերությունները, ԱՄՆ ՄԶԳ ֆինանսավորմամբ իրականացվող «Մրցունակ մասնավոր հատված Հայաստանում» (CAPS) ծրագրի աջակցությամբ, օգոստոսի 21-ին և 22-ին Ծաղկաձորի Գրողների միության հանգստյան տանը կազմակերպում են IT Club-ի հերթական հավաքը, հավաքատեղիից հաղորդել են PanARMENIAN.Net-ին:
IT Club-ը ստեղծվել է` առաջնորդվելով ՏՏ ոլորտում առանց փողկապների հանդիպումների արձանագրած հաջողություններով, ոլորտի առաջատար և սկսնակ ընկերությունների մասնագետներին պարբերական հանդիպումների հնարավորություն ընձեռելու նպատակով:
Ակումբը, մասնակիցների գնահատմամբ, նպաստում է թե’ մասնագետների անհատական զարգացմանը, թե’ ՏՏ ոլորտի ընդհանուր զարգացմանը: Այսօր արդեն IT Club-ն ունի 150-ից ավելի անդամ, և կազմակերպել է 19 հանդիպում: Ծաղկաձորյան արտագնա հավաքով, որին կմասնակցի մոտ 80 մասնագետ, նախատեսվում է IT Club-ի հանդիպումներն առավել լայնածավալ և արդյունավետ դարձնել:
Այստեղ կարող են ծնվել նոր գաղափարներ, ձևավորվել Start up ընկերություններ, ստեղծվել համատեղ նախագծեր և ուսանողներին ներգրավել ընթացիկ նախագծերի մեջ: IT Club –ն արդեն իսկ համագործակցում է տարբեր IT ընկերությունների, պորտալների և բլոգերի հետ:
Այս հանդիպումը թիմային աշխատանքի բացառիկ հնարավորություն է, ինչը կնպաստի ընդհանուր նպատակների ձևավորմանը և ոլորտի կայացմանն ու մրցունակության բարձրացմանը:

Встреча членов клуба IT Club проходит с 21 по 22 августа в курортном городе Цахкадзор. Как сообщает корреспондент PanARMENIAN.Net с места события, с презентациями выступили представитель организации USAID/CAPS Армен Абраамян, директор компании UNICOMP Армен Балдрян, руководитель ассоциации ARMACAD Хачик Геворкян, а также директор Центра развития ИТ Арцахской республики Владимир Григорян. В конференции также принимают участие представители Союза предприятий ИТ (UITE), компании GNC Alfa, NeoMedia. Организаторы мероприятия компании X-TECH и SHAHUMYAN MEDIA, при финансовой поддержке Агентства международного развития США (USAID) в рамках программы “Конкурентный частный сектор в Армении” (CAPS).
IT Club был создан представителями ИТ Армении для того , чтобы предоставить возможность проводить неформальные встречи как для ведущих компаний, так и начинающим организациям сферы информационных технологий. На сегодняшний день клуб объединяет более 150 членов, было организовано 19 встреч.