Հայաստանում սմարթֆոնների շուկայի պոտնեցիալը կազմում է տարեկան 3-4 հազար նմուշ: Այդ մասին, պատասխանելով PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հարցին, հաղորդել է Orange Armenia ընկերության գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան: Նա դժվարացել է պատասխանել, թե մինչ օրս որքան iFhone և HTC սմարթֆոններ են իրացվել:
«Հայաստանում սմարթֆոնների շուկան գնահատելը բարդ է, քանի որ այն սկսել է վերջերս զարգանալ, ինչին նպաստել է Orange Armenia ընկերությունը` Հայաստանում ներկայացնելով iPhone, HTC, իսկ հիմա BlackBerry»,- ասել է Դյութուան: Orange Armenia-ն օգոստոսի 26-ին ներկայացրել է BlackBerry Bold 9700 սմարթֆոնը: BlackBerry լուծումը սմարթֆոնների, ծրագրային ապահովումների և ծառայությունների համատեղություն է:

Потенциал рынка смартфонов в Армении составляет 3 -4 тыс. экземпляров в год. Об этом, отвечая на вопрос корреспондента PanARMENIAN.Net, сообщил генеральный директор компании Orange Armenia Бруно Дютуа. Он затруднился назвать количество смартфонов iPhone и HTC, реализованных до сегодняшнего времени.
«Оценивать рынок смартфонов в Армении непросто, поскольку он стал развиваться лишь недавно, чему способствовала компания Orange Armenia, представив в Армении смартфоны высокого класса: iPhone, HTC, а теперь и BlackBerry», – сказал Бруно Дютуа.
Orange Armenia 26 августа представила смартфон BlackBerry Bold 9700 в совокупности с программным обеспечением и услугами BlackBerry.