Սեպտեմբերի 1-ից «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ում վաճառքի նոր տնօրենի պաշտոնը զբաղեցնում է Ալեքսանդր Սիվոլապովը, ով մեծ փորձ ունեցող մասնագետ է արտադրության, գնումների և մատակարարման ոլորտներում:
«Հաճելի է, որ մեր ընկերության առանցքային հատվածներից մեկը` վաճառքների ուղղությունը, ղեկավարելու է այդ ոլորտում էական նվաճումներ ունեցած փորձառու կազմակերպիչ Ալեքսանդր Սիվոլապովը: Վստահ եմ, որ նրա փորձն ու գիտելիքները թույլ կտան մեր ընկերությանը ամրապնդել առաջատարի դիրքերը Հայաստանի հեռահաղորդակցության ոլորտում»,- նշեց «ԱրմենՏել» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Ալեքսանդր Սիվոլապովը պահեստի սպա է: Ավարտել է Ռիգայի բարձրագույն ռազմական ավիացիոն ինժիեներական ուսումնարանը, ծառայել ռազմա-օդային ուժերում, ՌԴ ավիացիոն արդյունաբերության նախարարության ձեռնարկությունում մասնակցել է ավիացիոն սարքավորումների գիտահետազոտական և փորձնական մշակումների ներդրմանը:
Վաճառքի ոլորտում իր կարիերան Ա.Սիվոլապովը սկսել է 1996 թ.` «Mars» առևտրային ներակայացուցչի պաշտոնում, 2003-ից զբաղեցրել է Մոսկվայի տարածաշրջանային ներկայացուցչության վաճառքի զարգացման պատասխանատուի պաշտոնը: 2005թ. ղեկավարել է «SAB Miller» ընկերության վաճառքները Ռուսաստանի հարավում: Նախքան «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ի վաճառքի տնօրեն նշանակվելը զբաղեցրել է ֆրանսիական խոշոր արդյունաբերական ընկերության Ռուսաստանի Ստավրոպոլի երկրամասում գործող «Սեն-Գոբեն Կավմինստեկլո» Գլխավոր տնօրենի պաշտոնը: Ա.Սիվոլապովը ստացել է MBA աստիճան Գերմանիայի Բռեմենի Համալսարանում “Glգbal Management” մասնագիտությամբ, հայտնում է ընկերության մամլո ծառայությունը:

Александр Сиволапов назначен директором по продажам ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline). Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе «АрменТел», Александр Сиволапов имеет многолетний опыт работы в сфере производства, закупок и снабжения в крупных международных компаниях. Карьеру в области продаж А.Сиволапов начал в 1996 году с должности торгового представителя, с 2003 года отвечал за развитие продаж в московском региональном филиале «Mars». С 2005 года руководил развитием продаж на юге России в компании «SAB Miller». До назначения директором по продажам ЗАО «АрменТел» А.Сиволапов занимал пост Генерального директора крупной французской индустриальной компании «Сен-Гобен Кавминстекло», работающей в Ставропольском крае России. А.Сиволапов получил степень МВА в Бременском Университете Германии по специальности «Global Management».
Александр Сиволапов – офицер в отставке. Окончил Рижское Высшее военное авиационное инженерное училище, служил в военно-воздушных силах, принимал участие во внедрении научно-исследовательских и опытных разработок авиационных агрегатов на предприятиях Министерства авиационной промышленности РФ.