ՏՏ և հեռահաղորդակցությունների ոլորտում «DigiTec Expo 2010» ամենամյա ցուցահանդեսին մասնակցելու հայտ են ներկայացրել 30 ընկերություններ: Ներկա դրությամբ ցուցահանդեսի 72 տոկոս տարածքն արդեն զբաղեցված է: Ինչպես հայտնել է PanARMENIAN.Net-ին UITE-ի մամլո ծառայությունը, ցուցահանդեսի պլատինե հովանավորությունը ստանձնել է VivaCell-MTS ընկերությունը, իսկ D-Link ընկերությունը DigiTec-ի գլխավոր հովանավորն է:
«DigiTec Expo 2010»-ը տեղի կունենա հոկտեմբերի 29-31-ը Երևանում: Սպասվում է, որ ցուցահանդեսին կմասնակցեն շուրջ 60 ընկերություններ, մասնակիցների թիվը կհասնի 15 հազարի: Ցուցահանդեսի շրջանակներում տեղի կունենան այնպիսի միջոցառումներ, ինչպիսիք են DigiTec Expo 2010-ը, Ինժեներների համահայկական համաժողովը, Start Up forum-ը, DigiLife մի շարք սեմինարներ, «Երևան» գիտության փառատոնը և ArmRobotics-ի բաց առաջնությունը:

Заявку на участие в ежегодной выставке ИТ и телекоммуникаций «DigiTec Expo 2010» уже подали 30 компаний. На сегодняшний день занято порядка 72% территории выставки. Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе UITE, платиновым спонсором мероприятия станет оператор VivaCell-MTS, а компания D-Link – генеральным спонсором.
Шестая ежегодная выставка ИТ и телекоммуникаций «DigiTec Expo 2010» пройдет 29-31 октября в Ереване. Ожидается, что на «DigiTec Expo 2010» будут представлены порядка 60 компаний, а число посетителей достигнет 15 тысяч. В рамках выставки пройдут такие мероприятия, как форум DigiTec Expo 2010, Всеармянский инженерный форум, DigiТec Start Up forum, ряд семинаров DigiLife, открытое первенство Армении среди проектировщиков компьютерных игр, фестиваль науки «Ереван» и открытое первенство ArmRobotics.