Տվյալների էլեկտրոնային բազան ամբողջապես կներդրվի ՀՀ ոստիկանության համակարգ 2011թ. առաջին եռամսյակի ընթացքում «2010-11թթ ոստիկանության բարեփոխման ծրագրի» շրջանակներում: Այդ մասին, պատասխանելով PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հարցերին, ասել է ՀՀ Ոստիկանության պետ Ալիկ Սարգսյանը: Ըստ նրա, այսօր մասնագետներն աշխատում են տվյալների բազայի նորացման և կատարելագործման վրա:
«Հայաստանի ցանկացած, նույնիսկ հեռավոր շրջանում, իրավապահ մարմինների աշխատակիցների համար հասանելի կլինի ՀՀ Ոստիկանության կենտրոնական աշխատակազմում առկա տեղեկատվությունը: Ոստիկանության աշխատակիցը կկարողանա օնլայն տեղեկատվություն ստանալ ցանկացած վարորդի մասին հաշված րոպեների ընթացքում` նույնիսկ դուրս չգալով մեքենայից»,-ասել է Ալիկ Սարգսյանը:

Электронная база данных будет полностью внедрена в систему Полиции РА в течение первого квартала 2011 года в рамках “Программы реформ Полиции 2010-2011 годов”. Об этом, отвечая на вопрос корреспондента PanARMENIAN.Net, сказал начальник Полиции РА Алик Саргсян. По его словам, сегодня специалисты работают над обновлением и усовершенствованием базы данных.
“В любом, даже самом отдаленном регионе Армении сотрудники правоохранительных органов будут иметь доступ к информации, которая есть в центральном аппарате Полиции РА в Ереване. Сотрудник Полиции сумеет получить онлайн информацию о любом водителе, не выходя из своего автомобиля, за считанные минуты», – сказал Алик Саргсян.