Տեխնոլոգիաների ArmTech 2010-ի հայկական կոնգրեսը կանցնի հոկտեմբերի 30-ին Երևանում «DigiTec-expo» համաժողովի շրջանակներում: Այդ մասին լրագրողներին է հայտնել Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության նախագահ Կարեն Վարդանյանը: Ըստ նրա, կոնգրեսի ժամանակ կքննարկվի սփյուքռի ներուժի կիրառման հնարավորությունը Հայաստանում ՏՏ ոլորտի զարգացման համար:
«Որոշվեց, որ հաջողության հասնելու համար, անհրաժեշտ է, որ այն կազմակերպվի Հայաստանում: Այս կոնգրեսը ռազմավարական նշանակություն կունենա»,-ասել է Կարեն Վարդանյանը:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Synopsys Armenia ընկերության մամլո քարտուղար Գայանե Մարկոսյանը, տվյալ պահի դրությամբ աշխատանքային խումբը քննարկում է ArmTech 2010-ի երկրորդ մասը Փարիզում անցկացնելու հնարավորությունը:

ArmTech 2010 (Armenian Technology Congress), due October 30 in Yerevan, will be held in the framework if DigiTec-expo forum.
“Conference participants will discuss Diaspora’s potential in the development of IT in Armenia,” the head of the Union of Information Technology Enterprises (UITE) Karen Vardanyan told a news conference in Yerevan.
As Synopsys press secretary Gayane Markosyan noted in a conversation with PanARMENIAN.Net reporter, the work group is currently discussing the possibility of holding the second part of ArmTech 2010 in Paris.