2011թ. Հայաստանի կառավարությունը կավելացնի ՏՏ ոլորտի ֆինանսավորումը: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտարարել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության բարձր ու տեղեկատվական տեխնոլոգիաների վարչության պետ Վաչե Կիրակոսյանը: Ըստ նրա, 2010թ. ՏՏ ոլորտի զարգացման համար 200 մլն դրամից մինչև 80 մլն դրամ միջոցների կրճատումը կապված է համաշխարհային տնտեսական ճգնաժամի հետ: Միևնույն ժամանակ, նա ընդգծել է, որ այս տարի խոշոր գումար է հատկացվել Գյումրիում տեխնոպարկի կառուցմանը:
«Հաշվի առնելով Գյումրիում տեխնոպարկի կառուցման համար հատկացված միջոցները, պետֆինանսավորման ընդհանուր գումարը 2010թ. կազմել է 280 մլն դրամ»,-ասել է Վաչե Կիրակոսյանը:

В 2011 году правительство увеличит финансирование сферы информационных технологий. Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал начальник управления высоких и информационных технологий Министерства экономики Армении Ваче Киракосян. По его словам, сокращение средств на развитие ИТ в 2010 году с 200 млн. драмов до 80 млн. драмов связано с общими сокращениями в бюджете в связи с всемирным экономическим кризисом. Вместе с тем, он подчеркнул, что крупная сумма в этом году была выделена на постройку технопарка Гюмри.
“С учетом средств, выделенных на технопарк в Гюмри, общая сумма госфинансирования в 2010 году составила 280 млн. драмов”, – сказал Ваче Киракосян.