«ReAnimania միջազգային անիմացիոն փառատոնի շրջանակներում Երևանում տեղի կունենա MARANI (Market of animation) գործարար համաժողովն անիմացիայի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտներում»,-ասել է փառատոնի նախագահ Վրեժ Քասունին: Այդ համաժողովի շրջանակներում իրենց արտադրանքն ու գործունեությունը կներկայացնեն շուրջ 25 ձեռնարկություններ, որոնք աշխատում են անիմացիայի, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, ինտերակտիվ խաղերի և համակարգչային ծրագրերի ոլորտներում:
Վրեժ Քասունին հավելել է նաև, որ MARANI-ի գլխավոր իրադարձությունը կդառնա ANITA (Animation and IT) վեհաժողովը, որի շրջանակներում սեպտեմբերի 12-ին կքննարկվեն անիմացիայի, համակարգչային խաղերի ու 3D խաղերի զարգացման հեռանկարները Հայաստանում և տարածաշրջանում:
«Հնարավոր է, որ մենք պայմանավորվենք առավել ցածր գներով համակարգչային խաղերի և ծրագրերի ներմուծման մասին»,-ասել է Վրեժ Քասունին:

President of ReAnimania festival Vrej Kassouny said that a business forum on animation and information technologies – MARANI (Market of Animation) – will be organized as part of ReAnimania international animation festival.
The forum will bring together 25 companies dealing with animation, IT technologies, interactive games and computer software to present their products.
Vrej Kassouny added that ANITA (Animation and IT) conference will become the key event of MARANI. Outlooks of animation, computer software and 3D games development in Armenia and the region will be discussed during the conference on September 12.
“Possibly, we will reach an agreement on creation or import of computer games and software for the Armenian market at lower prices,” concluded Vrej Kassouny.