Փոստի հայկական օպերատոր Հայփոսթի բաժանմունքների վերակառուցումից և նոր սարքավորումներով վերազինելուց հետո հայ սպառողները կկարողանան արտերկրում ձեռք բերված ապրանքները ստանալ առանց մաքսային ձևակերպման: Այդ մասին լրագրողներին է ասել «Հայփոսթ» ՓԲԸ-ի կառավարիչ Խուան Պաբլո Գեչիչյանը:
Ըստ նրա, Հայփոսթի միջոցով մինչև 50 հազար դրամ արժողությամբ ապրանքները սահմանը կհատեն «կանաչ միջանցքով», իսկ տարեկան երկու անգամ ՀՀ քաղաքացիները հնարավորություն կունենան ներմուծել մինչև 150 հազար դրամ արժողությամբ ապրանքները:
Ընթացիկ տարում վերանորոգվել է Հայփոսթի շուրջ 42 փոստային բաժանմունք, իսկ մինչ 2015թ. նախատեսվում է վերանորոգել 250 փոստային բաժանմունքներ, ինչի համար կծախսվի շուրջ 4 մլրդ դրամ:

17 Сентябрь 2010 - 11:20 AMT
После реконструкции отделений армянского почтового оператора «Айпост» и внедрения новых технологий армянские потребители смогут получить приобретенные за границей товары через интернет без таможенного оформления. Об этом сообщил журналистам на пресс-конференции в Ереване управляющий ЗАО «Айпост» Хуан Пабло Гечичян.
По его словам, получаемые через «Айпост» товары стоимостью до 50 тыс. драмов будут пересекать границу по «зеленому коридору», а два раза в год граждане Армении получат возможность ввозить товары стоимостью до 150 тыс. драмов.
В текущем году было отремонтировано 42 почтовых отделения «Айпоста», а до 2015 года планируется отремонтировать 250 почтовых отделений, что обойдется компании порядка 4 млрд. драмов.