ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմասնակցի սեպտեմբերի 28-29-ը Քիշնևում (Մոլդովայի հանրապետություն) կայանալիք կապի տարածաշրջանային համագործակցությանն առընթեր տեղեկատվայնացման հարցերով Անկախ պետությունների համագործակցության Համակարգող խորհրդի 16-րդ նիստին:
Նախարար Մ.Վարդանյանը համակարգող խորհրդի փոխնախագահն է և նիստի ընթացքում հանդես կգա զեկույցով:
Համակարգող խորհրդի նիստի օրակարգում ընդգրկված են տեղեկատվայնացման բնագավառին առնչվող մի շարք կարևոր հարցեր: Հաշվի առնելով տեղեկատվական տեխնոլոգիաների բնագավառում Մոլդովայի հանրապետության առաջատար դիրքը ԱՊՀ տարածքում` նախատեսվում է նաև նախարար Մ.Վարդանյանի հանդիպումը Մոլդովայի կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի հետ: Հանդիպման ընթացքում կքննարկվեն ոլորտի զարգացման Մոլդովայի փորձի լավագույն օրինակները, հաղրոդում է ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարության մամլո ծառայությունը:

Armenia's delegation led by Minister of Transport and Communication Manuk Vardanyan will participate in a session of the Coordination Council of the CIS member states for Informatization under the Regional Commonwealth in the field of Communications (RCC) in Chisinau, Moldova, on September 28-29.
Informatization issues will be in the focus of the session, the press service of the RA Ministry of Transport and Communication told PanARMENIAN.Net.
Manuk Vardanyan, who is also a Vice-Chairman of the Coordination Council, will give a report.
Besides, he will meet with Moldova's Minister of Communication and Information Technologies Alexander Oleinic to discuss Moldova's experience in IT development.