Synopsys Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Ռիչ Գոլդմանը հանդես կգա սեպտեմբերի 25-ին Երևանում կայանալիք TEDx խորհրդաժողովում՝ սոցիալական մեդիաների օգտագործման վերաբերյալ ելույթով: Այդ մասին նա հայտնել է PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում: Ըստ Գոլդմանի, խորհրդաժողովի կազմակերպիչներին առավելապես ոգևորել է նեղ մասնագիտացում ունեցող ընկերությունների մարքեթինգում սոցիալական մեդիաների օգտագործման թեման: «Գիկերի» (տեխնոլոգիաներով տարված մարդկանց) շրջանում սոցիալական մեդիաների օգտագործման մասին իր «նոու-հաուն» նա մշակեց, երբ 2 տարի առաջ նշանակվեց Synopsys-ի կորպորատիվ մարքեթինգի գծով փոխտնօրենի պաշտոնում:
«Սիլիկոնային հովտում ամեն օր անցնում են սեմինարներ, նվիրված բիզնեսի ու սպառողների համար աշխատող ընկերությունների մարքեթինգում սոցիալական մեդիաների կիրառմանը: Սակայն այդ ամենը քիչ կարող էր օգնել ինձ, քանի որ մեր ընկերությունը չի աշխատում այդ մոդելներից և ոչ մեկով»,-ասել է Ռիչ Գոլդմանը: Ամենամեծ բարդությունն, ըստ Գոլդմանի, այն է, որ «գիկերը» խուսափում են սոցիալական կապերից և ատում են մարքեթինգ բառը: «Ուստի մենք որոշել ենք նոր հանրություն ստեղծել սոցիալական մեդիաների առկա կանալներով՝ Facebook, Twitter, LinkedIn և այլն: Առաջին անգամ մենք կարողացանք օգտագործել սոցիալական ցանցերը միկրոէլեկտրոնիկայի նախագծման ոլորտում»,-ասել է նա:

Генеральный директор Synopsys Armenia Рич Голдман выступит с презентацией о социальных медиа на конференции TEDx 25 сентября в Ереване. Об этом он сообщил в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net. По словам Голдмана, организаторов конференции больше всего воодушевила тема использования социальных медиа в маркетинге узкоспециализированных компаний. Свое ноу-хау по использованию социальных медиа среди “гиков” (людей, увлечённых технологиями) он разработал после того, как был назначен также и на должность замдиректора Synopsys по корпоративному маркетингу 2 года назад.
“В Силиконовой долине ежедневно проходят семинары, посвященные использованию социальных медиа в маркетинге компаний, работающих для бизнеса и для потребителей. Однако все это мало могло помочь мне, потому что наша компания не работает ни по одной из этих моделей”, – сказал Рич Голдман. Самой большой сложностью, по мнению Голдмана, является то, что “гики” избегают социальных связей и ненавидят слово маркетинг. “Поэтому мы решили создать новое сообществo при помощи имеющихся каналов соцмедиа: Facebook, Twitter, LinkedIn, блогов и др. Впервые в сфере проектирования микроэлектроники мы стали использовать социальные сети”, – сказал он.