Արցախում 2011 թվականին կբացվի Instigate ուսումնական կենտրոնը: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնել է Instigate Design ընկերության տնօրեն Արման Պողոսյանը: Ըստ նրա, ընկերությունը Ստեփանակերտում կենտրոն բացելու հայտով դիմել է Արցախի տնտեսական զարգացման նախարարություն և պատասխանի է սպասում:
«Շուտով մենք կսկսենք հարցազրույցները դասընթացների ապագա մասնակիցների հետ, որոշելու համար բարդության մակարդակն ու դասընթացի տևողությունը»,-ասել է Արման Պողոսյանը: Ընկերությունը մտադիր է ուսումնական կենտրոն բացել նաև Վանաձորում: Պարապմունքները հիմնականում օն-լայն են անցկացվելու:
Instigate Design-ը 2005թ. ի վեր կրթական ծրագրեր է կազմակերպում տեխնիկական բուհերի ուսանողների համար: Այդ ընթացքում Instigate-ը շուրջ 200 շրջանավարտ է տվել, որոնց 70 տոկոսը աշխատում է տարբեր ընկերություններում:

30 Сентябрь 2010 - 09:02 AMT
Учебный центр Instigate откроется в Арцахе в 2011 году. Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сообщил директор компании Instigate Design Арман Погосян. По его словам, компания направила заявку на открытие центра в Степанакерте в Министерство экономического развития Арцаха и ожидает ответа.
“В скором времени мы начнем проводить интервью с потенциальным слушателями курса, для того чтобы определить уровень сложности и длительность тренингов”, -сказал Арман Погосян. В планах компании также открытие учебного центра в Ванадзоре, для 5-6 студентов вузов. Занятия в центрах по большей части будут проводиться он-лайн.
Instigate Design проводит образовательные программы для студентов технических вузов с 2005 года. За это время выпускниками школы Instigate стали около 200 человек, 70 % из которых трудоустроены в компании.