«ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) նվիրեց համակարգիչներ Արարատի մարզի Զանգակատուն, Լանջառ, Լուսաշող, Դաշտաքար և Շաղափ գյուղերի դպրոցներին: Համակարգիչների հանձնման արարողությունը տեղի ունեցավ հոկտեմերի ութին` Արարատի մարզպետարանում:
«Այս միջոցառումը մեր սոցիալական պատասխանատվության քաղաքականության մի մասն է, որն ուղղված է աջակցելու երեխաների և երիտասարդների կրթությանը և իրականացվում է «Belline-վառ ապագա» կարգախոսի ներքո: Համոզված եմ, որ գյուղական համայնքներում կրթության որակի բարձացումը կնպաստի ամբողջ երկրի համաչափ և կայուն զարգացմանը»,- նշեց «ԱրմենՏել» ընկերության Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Նշենք, որ 2009-2010թթ ընթացքում «ԱրմենՏել» ընկերությունը Հայաստանի տարբեր շրջաններում բացել է մի քանի տասնյակ համակարգչային դասարաններ, այդ թվում` հեռահար ուսուցման առաջին դասարանը Երևանի թիվ 55 դպրոցում: Այս ամենի հետ զուգահեռ ընկերությունն իրականացնում է դպրոցների ապահովումը ինտերնետ կապով և աջակցում է կրթական հաստատությունների համար մեկ միասնական ցանցի ստեղծմանը: Բացի այդ, «ԱրմենՏել» -ն իր սոցիալական պատասխանատվության քաղաքականության շրջանակում պետական կրթական հաստատություններին տրամադրում է Hi Line ծառայություն արտոնյալ պայմաններով, ասվում է ընկերության մամլո հաղորդագրության մեջ:

ArmenTel (Beeline trademark) granted computers to five schools of rural communities in Ararat region of Armenia.
On October 8, Ararat region’s administration hosted a ceremony of granting computers to schools of Zangakatun, Lanjar, Lusashogh, Dashtakar and Shaghap, the company’s press office told PanARMENIAN.Net.
“The event is a part of our general strategy on support of education, children and youth, which we implement under the slogan – Bright Future with Beeline. I strongly believe that increase in education level in rural regions will secure a harmonious and sustainable development of the country as a whole,” CEO of ArmenTel CJSC Igor Klimko said.
In 2009-2010, ArmenTel equipped computer classes in dozens of Armenian schools, including the first interactive class of distant education to Yerevan school #55. Besides, the company implements a project on Internet provision to schools throughout the country and assists creation of a common network for educational institutions. Besides, ArmenTel CJSC provides educational institutions of the country with Hi Line service (broadband Internet based on ADSL technology) on advantageous tariffs.