Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 9-ին հանդիպում է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության տեղեկատվական տեխնոլոգիաների եւ հեռահաղորդակցության ձեռնարկությունների միության մի խումբ անդամների հետ: Նախագահը նշել է, որ Արցախի համար տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի զարգացումն ունի քաղաքական, տնտեսական եւ մշակութային կարեւորագույն նշանակություն:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ ոլորտում կազմակերպված եւ նպատակասլաց աշխատանքը հնարավորություն կտա ստեղծել այն անհրաժեշտ բազան, որը հետագայում հզոր խթան կհանդիսանա տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացման համար ոչ միայն Արցախում, այլեւ նրա սահմաններից դուրս: Նախագահի խոսքով` արդյունքը կլինի անհամեմատ ավելին, քան կատարված ներդրումները:
Այս համատեքստում Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ Արցախում խորապես շահագրգռված են Հայաստանի Հանրապետության տեղեկատվական տեխնոլոգիաների եւ հեռահաղորդակցության ձեռնարկությունների միության հետ համագործակցության հաստատման, նրա շարունակական ընդլայնման ու խորացման մեջ, հավելելով, որ այս հարցերով զբաղվող համապատասխան կառույցները կանեն հնարավորը այդ համագործակցության կայացման ու զարգացման համար:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության փոխվարչապետ, ֆինանսների նախարար Սպարտակ Թեւոսյանը, պաշտոնատար այլ անձիք, հաղորդում է ԼՂՀ նախագահի մամլո ծառայությունը:

On October 9, President of the Republic of Artsakh Bako Sahakyan met with a group of members of the Union of Information Technologies and Telecommunication Enterprises of Armenia.
The President noted that the development of information technologies is of political, economic and cultural importance for Artsakh.
Mr. Sahakyan underlined that the organized and purposeful work in the sphere would contribute to forming the necessary base, which will give an impetus to the development of information technologies in Artsakh and abroad. According to the President, the result will considerably exceed the investments.
Bako Sahakyan added that Artsakh is interested in establishing cooperation with the Union of Information Technologies and Telecommunication Enterprises.
NKR Deputy Prime Minister, Minister of Finance Spartak Tevosyan and other officials participated in the meeting, reported the Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President.