«Վիմպելկոմ» և Weather Investments հեռահաղորդակցական ընկերությունների միավորումը ձախողման վտանգի տակ է: Ինչպես հաղորդում է ՌԲԿ-ն, Ալժիրի կառավարությունը որոշել է ազգայնացնել Orascom Telecom Algeria ընկերությունը, որը հայտնի է նաև որպես Djezzy, որը Orascom Telecom եգիպտական խմբի եկամուտի հիմնական աղբյուրն է և գործարքի մեջ է ռուսական «Վիմպելկոմ» ընկերության հետ միավորվելու համար:
Հոկտեմբերի 5-ին «Վիմպելկոմը» և Weather Investments-ը համաձայնագիր են ստորագրել երկու խմբերի միավորման մասին, որի արդյունքը կդառնա աշխարհում 5-րդ խոշոր բջջային օպերատորի ստեղծումը: Գործարքից հետո «Վիմպելկոմին» Weather Investments-ի միջոցով պատկանելու է Orascom Telecom Holding-ի 51.7 տոկոսը և Wind Telecomunicazioni-ի 100 տոկոսը:

Слияние двух телекоммуникационных компаний – “ВымпелКом” и Weather Investments – оказалось под угрозой срыва. Как сообщает РБК, правительство Алжира решило национализировать компанию Orascom Telecom Algeria, известную также как Djezzy, которая является основным источником доходов египетской группы Orascom Telecom и входит в сделку по объединению телекоммуникационных активов российской компании “ВымпелКом” и принадлежащего египетскому миллиардеруНагибу Савирисухолдинга Weather Investments.
5 октября “ВымпелКом” и холдинг Weather Investments подписали соглашение об объединении двух групп, итогом которого станет создание пятого крупнейшего оператора мобильной связи по абонентам в мире. После закрытия сделки VimpelCom будет владеть через Weather 51,7% мобильного оператора Orascom Telecom Holding (работает в Африке, Азии и Канаде) и 100% Wind Telecomunicazioni (Италия, Греция)