Orange-ը հիմնում է Orange Նորարարության մրցանակ հայ ուսանողների համար: Այդ մասին այսօր հայտարարել են Orange Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան և Ֆրանս Տելեկոմ խմբի փոխնախագահ, Տեխնոկենտրոնի տնօրեն Իվ Տիրոդը Երևանում կայացած մամլո ասուլիսի ժամանակ:
Orange Նորարարության մրցանակին կարող է արժանանալ Երևանի Պետական Համալսարանի կամ Երևանի Ճարտարագիտական համալսարանի ուսանողներից մեկը, ով հաղթող կճանաչվի նորարարական նախագծերի մրցույթում: Հաղթողը հնարավորություն կստանա մինչև վեց ամիս վճարվող աշխատանքային պրակտիկա անցնել Orange Labs-երից մեկում և աշխատել նորարարական նախագծերի վրա: Ուսանողներն իրենց հայտերն ու նախագծերը կներկայացնեն Orange Արմենիայի գրասենյակ: Նախագիծը հաստատվել է երեք տարվա համար` հետագայում երկարացման հնարավորությամբ: Առաջին մրցույթի մեկնարկի մասին կհայտարարվի հավելյալ:
«Հայաստանը առանձնահատուկ երկիր է Ֆրանս Տելեկոմ Խմբի համար: Շատ կարճ ժամանակահատվածում Orange Արմենիան շշմեցուցիչ աշխատանք է կատարել նորարարության ոլորտում և կարողացել է գործարկել բազմաթիվ նորարարական ապրանքներ և ծառայություններ, որոնք նույնիսկ շատ եվրոպական զարգացած շուկաներում դեռևս գոյություն չունեն: Ես զարմացած եմ տեսնել, թե հայերը որքան են կարևորում և որոնում նորարարություններ և նոր տեխնոլոգիաներ: Սա նաև մի երկիր է, որն ունի նոր գաղափարներ առաջ քաշելու հսկայական պոտենցիալ, և մենք այստեղ ենք, որպեսզի օգնենք այդ գաղափարներին իրականություն դառնալ », ասաց Իվ Տիրոդը:
Orange Labs-երը Orange Ֆրանս Տելեկոմ Խմբի համաշխարհային նորարարական լաբորատորիաների ցանցն են կազմում, որտեղ աշխատում են 50 տարբեր ազգությունների 3500 գիտաշխատողներ, շուկայագետներ, դիզայներներ`4 մայրցամաքների 18 երկրներում: Տարեկան 350 պատենտ ունեցող պորտֆոլիոյով նրանք նպաստում են նորարական և հեշտ օգտագործվող ինտեգրված ծառայությունների նոր սերնդի զարգացմանը:

Orange Armenia has announced an Orange innovation contest for the students of Yerevan State University and State Engineering University of Armenia, Bruno Duthoit, Orange Armenia CEO and Yves Tyrode, France Telecom Executive Vice President in charge of the Technocentre stated.
As they reported at news conference in Yerevan, the Orange innovation prize will enable the winner to take a maximum of 6 months remunerated internship in Orange Labs. The prize will be granted on the basis of a competition of innovative ideas and projects in telecommunication field submitted to Orange Armenia.
During his trip to Armenia Yves Tyrode met rectors of the two largest Armenian Universities, training telecommunication specialists. Tyrode briefed the rectors on Orange Labs activities, as well as perspectives and opportunities for Armenian students upon passing internship at Orange Labs.
The Orange Labs are the worldwide innovation network of Orange France Telecom group, employing 3500 researchers, developers, designers and marketers of 50 different nationalities on 18 sites over 4 continents. With a portfolio of 350 patents per year, they contribute to the development of the new generation of innovative and easy-to-use integrated communication services. Within the Orange Labs, the Technocentre is the design and product factory for customer centric innovation. Its primary mission is to develop and deliver the right services and products at the right time for as many countries as possible. Employing people of 22 nationalities, the Technocentre is based on 3 sites: Paris, London and Amman.