Հոկտեմբերի 15-ին Երևանում Orange Armenia-ի գլխավոր խանութում «ապագան այսօր է» կարգախոսով բացվել է Orange Expo նորարարական ցուցահանդեսը: «Մեր ընկերության համար նորարարության նպատակը տեխնոլոգիաները չեն, այլ բաժանորդը»,- ցուցահանդեսի բացման ժամանակ ասել է Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
Ցուցահանդեսը բաժանված է երեք ստենդերի: «Թվային տուն» բաժնում ներկայացված են Liveradio Vintage թվային ռադիոն, Set Top Box սարքավորումը, որը թույլ է տալիս բարձր հստակության HD որակով հաստատել արբանյակային կապ և ապահովել IP հեռուստատեսություն: Այստեղ կարելի է տեսնել նաև Livephone Тouch նոր սերնդի հեռախոսը, Home Library`թվային կոնտենտը պահելու համար սարքավորում, որը կարելի է միացնել Flybox մոդեմին: «Շարժման մեջ» ստենդը ներակայցնում է LG ժամացույց Orange-ից, սարքավորում, որը թույլ է տալիս ստեղծել սեփական WiFi աղբյուրը և այլ տեխնոլոգիաներ: Ինչպես նշել է Orange Armenia-ի մարքետինգի տնօրեն Արամ Մկրտչյանը, առաջին անգամ Orange Expo-ն անցկացվում է Orange տեխնոկենտրոնի սահմաններից դուրս:
Ցուցահանդեսը, որը կտևի մինչև հոկտեմբերի 17-ը, բաց է ժամը 13:00-21:00: Տեխնոկենտրոնը զբաղվում է ապրանքների և տեխնոլոգիաների մշակումով` կիրառելով աշխարհի 18 երկրների Orange լաբորատորիաներում մշակվող գաղափարները և տեխնոլոգիաները:

Инновационная выставка Orange Expo под девизом “Будущее сегодня” открылась 15 октября в главном магазине Orange Armenia в Ереване. На выставке представлены последние разработки Техноцентра Orange. “Для нашей компании целью инноваций являются не технологии, а абоненты», – сказал на открытии выставки генеральный директор Orange Armenia Бруно Дютуа.
Выставка разделена на три стенда. В разделе “Цифровой дом” представлены цифровое радио Liveradio Vintage, приставка Set Top Box, предоставляющая возможность подключения к спутниковой связи и IP телевидению с HD качеством. Также здесь можно увидеть телефон нового поколения Livephone Тouch с возможностью осуществлять звонки одновременно по трем направлениям и отправки коротких сообщений с использованием Интернет-услуг; Home Library – устройство для хранения цифрового контента, который можно подсоединить к модему Flybox, а также к нему можно подключиться при помощи телефона. Стенд “В движении” представляет наручные часы-телефон LG от Orange, устройство для создания собственно источника WiFi связи Domino и др. технологии. Отдельным разделом представлены разработки Техноцентра, которые уже в продаже в магазинах Orange Armenia.
Как отметил директор по маркетингу Orange Armenia Арам Мкртчян, впервые Orange Expo проводится за пределами Техноцентра Orange. По его словам, если в ходе выставки посетители проявят интерес к представленным технологиям, некоторые из них в будущем могут стать доступными в Армении.
Выставка, которая продлится до 17 октября, открыта для всех желающих с 13:00 до 21:00. Техноцентр Orange занимается разработкой своевременных предложений продуктов и технологий, используя идеи и технологии, создаваемые в лабораториях Orange в 18 странах мира.