HD voice ծառայությամբ (բարձր հստակության ձայն) հետաքրքրվում են Հայաստանի երկու ռադիոընկերություններ: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտարարել է Orange Armenia ընկերության մամլո քարտուղար Լիլիթ Մարտիրոսյանը: Նա նշել է նաև, որ Մեծ Բրիտանիայում , որտեղ ծառայությունը ներկայացվել է ավելի ուշ, քան Մոլդովայում ու Հայաստանում, HD voice տեխնոլոգիայով հետաքրքրվել է BBC ռադիոկայանը: Իսկ Մոլդովայում բարձր հստակության ձայնի փոխանցման տեխնոլոգիան արդեն օգտագործում են մի քանի ռադիոընկերություններ:
HD voice ծառայությունը հասանելի է Հայաստանում 2010թ. հունիսից: Ընկերությունը ներկայացրեց նաև HD ձայնի հնարավորություն ունեցող Nokia 6720 Classic հեռախոսը, որն արդեն Հայաստանում է և 125 հազ. դրամ արժեքով վաճառքում է Orange-ի խանութներում: Հետագայում Օրանժ Արմենիան ծրագրում է վաճառքի հանել նաև HD Voice հնարավորություն ունեցող հեռախոսների այլ մոդելներ: Եթե ստանդարտ հեռախոսազանգն իրականացվում է 300-3400 Հց հաճախականային տիրույթում, ապա HD ձայնով հեռախոսազանգն իրականացվում է առավել մեծ` 50-7000 Հց հաճախականային տիրույթում, որի շնորհիվ մարդկային ձայնի և շրջապատող աշխարհի բոլոր նրբերանգները լսելի են դառնում:

Услугой HD voice – передачa звука в высокой четкости – в Армении заинтересовались две радиокомпании. Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сообщила пресс-секретарь компании Orange Armenia Лилит Мартиросян. «Технологией HD voice интересуются и частные лица, которые пока открывают для себя эту технологию», – сказала Лилит Мартиросян. Она также отметила, что в Великобритании, где услуга была представлена после Молдовы и Армении, технологией HD voice заинтересовалась радиостанция BBC. Тем временем, в Молдове технологию передачи звука в высоком качестве посредством HD voice уже используют несколько радиостанций.
Услуга HD voice доступна в Армении с июня 2010 года. Армения стала второй страной среди 32 стран присутствия бренда Orange, где была запущена данная технология (после Молдовы). Также компания представила модель телефона, поддерживающего стандарт HD Voice Nokia 6720 Classic. Eго стоимость составляет 125 тыс. драмов. В дальнейшем Orange Armenia планирует продажу и других моделей мобильных устройств с HD voice поддержкой. Стандарт HD voice находится в диапазоне 50-7000 Гц, в отличие от обычного звонка, который осуществляется в частотном диапазоне 300-3400 Гц.