HD voice ծառայությամբ (բարձր հստակության ձայն) հետաքրքրվում են Հայաստանի երկու ռադիոընկերություններ: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտարարել է Orange Armenia ընկերության մամլո քարտուղար Լիլիթ Մարտիրոսյանը: Նա նշել է նաև, որ Մեծ Բրիտանիայում , որտեղ ծառայությունը ներկայացվել է ավելի ուշ, քան Մոլդովայում ու Հայաստանում, HD voice տեխնոլոգիայով հետաքրքրվել է BBC ռադիոկայանը: Իսկ Մոլդովայում բարձր հստակության ձայնի փոխանցման տեխնոլոգիան արդեն օգտագործում են մի քանի ռադիոընկերություններ:
HD voice ծառայությունը հասանելի է Հայաստանում 2010թ. հունիսից: Ընկերությունը ներկայացրեց նաև HD ձայնի հնարավորություն ունեցող Nokia 6720 Classic հեռախոսը, որն արդեն Հայաստանում է և 125 հազ. դրամ արժեքով վաճառքում է Orange-ի խանութներում: Հետագայում Օրանժ Արմենիան ծրագրում է վաճառքի հանել նաև HD Voice հնարավորություն ունեցող հեռախոսների այլ մոդելներ: Եթե ստանդարտ հեռախոսազանգն իրականացվում է 300-3400 Հց հաճախականային տիրույթում, ապա HD ձայնով հեռախոսազանգն իրականացվում է առավել մեծ` 50-7000 Հց հաճախականային տիրույթում, որի շնորհիվ մարդկային ձայնի և շրջապատող աշխարհի բոլոր նրբերանգները լսելի են դառնում:

HD voice wideband technology to provide a deeper clarity and better audio experience in voice telephony communications, caught the interest of 2 Armenian radio companies, Orange Armenia spokesperson stated.
“HD voice service has been available in Armenia since June 2010. Before Armenia, HD voice technology has already been presented in Moldova and then, after Armenia – in the UK,” Lilit Martirosyan told a PanARMENIAN.Net reporter.
In June 2010, Orange presented Nokia 6720 Classic, telephone model supporting HD Voice standards. The price for the model was set at AMD 125 000. In figure, Orange plans on increasing the range of HD Voice telephones in Armenia.
In HD voice, a wideband codec doubles the sampling rate and more than doubles the width of the sound spectrum reproduced, from 50Hz to 7KHz, adding significant depth and nuance to the transmitted sound.