Հոկտեմբերի 23-ին ԼՂՀ վարչապետ Արա Հարությունյանն ու «Ղարաբաղ Տելեկոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն առողջապահության ոլորտում ծրագրերի համատեղ իրականացման մասին համաձայնագիր ստորագրեցին: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին հաղորդեցին ԼՂՀ կառավարության մամլո ծառայությունից, համաձայնագրի շրջանակներում «Ղարաբաղ Տելեկոմը» 480 մլն դրամ կհատկացնի այդ թվում նաև Բերձորում (Քաշաթաղի շրջան) հիվանդանոցի կառուցման համար:
Ինչպես Ստեփանակերտում կայացած մամլո ասուլիսի ժամանակ հաղորդեց Ռալֆ Յիրիկյանը, «Ղարաբաղ Տելեկոմը» մինչև 2011 թվականի սկիզբը կավարտի օպտիկամանրաթելային ենթակառուցվածքի շինարարությունը, ինչը պետք է անդրադառնա Ինտերնետ-սակագների վրա: Նա հաղորդեց նաև, որ օպերատորը բանակցություններ է վարում ԼՂՀ կարգավորիչի հետ բջջային կապի օպտիմալ սակագների վերաբերյալ:

On October 23, NKR Prime Minister Ara Harutyunyan and Karabakh Telecom Director General Ralph Yirikian signed an agreement on implementation of joint programs in healthcare sector.
Within agreement framework, Karabakh Telecom will provide AMD 480 million to be allocated to the construction of a hospital in the town of Berzor, Kashatagh region, NKR governmental press service told PanARMENIAN.Net.
As Yirikian told a news conference in Stepanakert, Karabakh Telecom will complete fiber channel construction before 2011, which will, in turn, affect internet tariffs. As he noted, the operator is negotiating optimal mobile connection tariffs with NKR regulatory agency.