Հոկտեմբերի 23-ին ԼՂՀ վարչապետ Արա Հարությունյանն ու «Ղարաբաղ Տելեկոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն առողջապահության ոլորտում ծրագրերի համատեղ իրականացման մասին համաձայնագիր ստորագրեցին: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին հաղորդեցին ԼՂՀ կառավարության մամլո ծառայությունից, համաձայնագրի շրջանակներում «Ղարաբաղ Տելեկոմը» 480 մլն դրամ կհատկացնի այդ թվում նաև Բերձորում (Քաշաթաղի շրջան) հիվանդանոցի կառուցման համար:
Ինչպես Ստեփանակերտում կայացած մամլո ասուլիսի ժամանակ հաղորդեց Ռալֆ Յիրիկյանը, «Ղարաբաղ Տելեկոմը» մինչև 2011 թվականի սկիզբը կավարտի օպտիկամանրաթելային ենթակառուցվածքի շինարարությունը, ինչը պետք է անդրադառնա Ինտերնետ-սակագների վրա: Նա հաղորդեց նաև, որ օպերատորը բանակցություններ է վարում ԼՂՀ կարգավորիչի հետ բջջային կապի օպտիմալ սակագների վերաբերյալ:

Соглашение о совместной реализации программ в сфере здравоохранения подписали 23 октября премьер-министр НКР Ара Арутюнян и генеральный директор компании "Карабах Телеком" Ральф Йирикян. Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе правительства НКР, в рамках соглашения “Карабах Телеком” выделит 480 млн. драмов, которые будут направлены в том числе и на строительство больницы в Бердзоре (Кашатагский район).
Как сообщил в ходе пресс-конференции в Степанакерте Ральф Йирикян, компания “Карабах Телеком” завершит строительство оптико-волоконного канала до начала 2011 года, что должно отразиться на Интернет-тарифах . Он также сообщил , что оператор ведет переговоры с регулятором НКР об оптимальных тарифах на мобильную связь.