PanARMENIAN.Net գործակալության կայքն արդեն մի քանի ամիս է, ինչ անհասանելի է իրանցի օգտագործողների համար: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին են հայտնել Թեհրանում տեղի հայ համայնքի ներկայացուցիչները, գոյություն ունի բառերի որոշակի դասավորություն, որի օգտագործման դեպքում ցանկացած կայք, անկախ նրանից, թե ինչ ռեսուրսի է այն պատկանում, արգելափակվում է իրանաբնակների համար: Ընդ որում հայտնի չէ, թե հատկապես որ բառերի մասին է խոսքը: Այժմ Իրանի ինտերնետ օգտագործողները կարող են այցելել www.panarmenian.net կայք միայն անանուն պրոքսի-սերվերների միջոցով:
Հոկտեմբերի սկզբին PanARMENIAN.Net-ի խմբագրությունը հաղորդագրություն ստացավ, որի համաձայն մի քանի ամիս շարունակ Սիրիայում անհնար է բացել կայքը, փոխարենը գրվում է՝ Network Error (tcp_error). Operation timed out:
Ներկայումս Սիրիայի ինտերնետ օգտագործողները կարող են այցելել www.panarmenian.net կայք միայն անանուն պրոքսի-սերվերների միջոցով: Այդ երկրում արգելափակված են նաև Facebook, YouTube և բազում այլ կայքեր: Սիրիայի ինտերնետ օգտագործողները չեն բացառում, որ այստեղ կարող են մասնակից լինել նաև Սիրիայի հատուկ ծառայությունները:

Сайт агентства PanARMENIAN.Net уже на протяжении нескольких месяцев недоступен для иранских пользователей. Как объяснили корреспонденту PanARMENIAN.Net в Тегеране представители армянской Диаспоры Ирана, существует некий порядок слов, при использовании которого любой сайт, все зависимости от того, какому ресурсу принадлежит, блокируется для иранских пользователей. При этом не известно, о каких именно словах идет речь. В настоящее время зайти на сайт www.panarmenian.net иранским интернет-пользователям удается лишь посредством анонимных прокси-серверов.
В начале октября в редакцию PanARMENIAN.Net поступило сообщение, согласно которому на протяжении нескольких месяцев в Сирии не удается открыть сайт, вместо этого выводится ошибка “Network Error (tcp_error). Operation timed out”.
В настоящее время зайти на сайт www.panarmenian.net сирийским интернет-пользователям удается посредством анонимных прокси-серверов. В этой стране практикуется блокирование сайтов, в частности, заблокированы сайты социальной сети Facebook, YouTube и многие другие.
Как сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net пользователь сайта в Сирии, нельзя исключить причастность к сбою работы сайта и сирийских спецслужб.