Երևանում հոկտեմբերի 29-ին բացվել է DigiТec Expo 2010 տեխնոլոգիաների 6-րդ ամենամյա ցուցահանդեսը: Ինչպես նշել է իր ողջույնի խոսքում ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, կառավարությունն աջակցում է երկրում այդ ոլորտի զարգացմանը: «Առանց ՏՏ ոլորտի անհնար է բարձրացնել տնտեսության ընդհանուր մակարդակը: Դա դարձել է 21-րդ դարի ճշմարտությունը. ցանկացած ոլորտում տեխնոլոգիաների կիրառումը նպաստում է կտրուկ աճին»,- ասել է Տիգրան Սարգսյանը:
Նրա խոսքերով, կառավարությունը հետևում է ՏՏ զարգացմանը և DigiTec ամենամյա ցուցահանդեսին, որի ընթացքում հնարավորություն է ընձեռվում համեմատել անցած ուղին, երևան հանել ձեռքբերումները և խնդիրները:
Ինչպես ասել է իր ելույթում D-Link ընկերության ԱՊՀ կենտրոնական գրասենյակի տնօրեն Վլադիմիր Լիպինգը, Հայաստանում ՏՏ շուկան առաջիկա տարիներին կաճի 4-5 անգամ: «Մենք պատրաստ ենք ներդրումներ կատարել և օգնել այդ զարգացմանը: Հայաստանում բազմամյա ավանդույթներ կան ՏՏ ոլորտում և առկա է մեծ ինտելեկտուալ պոտենցիալ. հենց դա էլ համարվում է Հայաստանի հիմնական մրցակցային առավելությունը»,- նշել է Լիպինգը:

DigiTec Expo 2010, the 6th IT and telecommunications annual exhibit, kicked off in Yerevan on October 29, 2010.
“The Armenian government facilitates development of information technology, which can help improve economic indices,” Prime Minister Tigran Sargsyan said in his opening remarks. “This exhibition allows to discuss achievements and drawbacks.”
According to D-Link CIS Office director Vladimir Liping, Armenian information technology market will develop significantly in the coming years.
“We are willing to make investments and accelerate developments of the field through assistance to the Union of Information Technology Enterprises and the Armenian government,” he said.