«ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) հայտարարում է Հայաստանի շրջաններում 3G ցանցի ընդլայնման մասին: Երրորդ սերնդի ցանցն արդեն գործարկվել է Ջերմուկ և Ծաղկաձոր քաղաքներում: 3G կապի տասնյակ նոր կայաններ շահագործման են հանձնվել Աբովյան, Գյումրի, Վանաձոր և Էջմիածին քաղաքներում, ինչի արդյունքում զգալիորեն ընդլայնվել է երրորդ սերնդի ցանցի ունակությունը:
«ԱրմենՏել» ընկերությունը պարբերաբար իրականացնում է Հայաստանում 3G ցանցի հզորության ավելացման և ծածկույթի աշխարհագրության ընդլայման աշխատանքներ: 2010թ-ի օգոստոս ամսին ընկերությունը եռապատկել է Երևան քաղաքի ցանցի ունակությունը: Beeline 3G ցանցը ծածկում է ավելի քան 1 900 000 բնակչությամբ տարածքներ: Երրորդ սերնդի ցանցի էական ընդլայնման շնորհիվ կապի միասնական օպերատոր «ԱրմենՏել» ընկերությունն էլ ավելի մեծ թվով բաժանորդների համար բացում է նոր բջջային ծառայություններ. գերարագ ինտերնետ, տեսազանգ և այլ»լ»,- նշեց «ԱրմենՏել» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«ԱրմենՏել» ընկերությունն առաջին օպերատորն է, որ Հայաստանում գործարկեց երրորդ սերնդի բջջային ցանցը. 2008թ-ի հունիս ամսին` փորձնական, իսկ 2008թ-ի սեպտեմբերին` կոմերցիոն շահագործման, հայտնում է ընկերության մամլո ծառայությունը:

Покрытие сети 3G оператора “АрменТел” охватывает в Армении территорию с населением более 1 млн 900 тыс. человек. Об этом, как передает пресс-служба компании, заявил генеральный директор «АрменТел» Игорь Климко. По его словам, компания последовательно проводит работы по увеличению мощности и географии покрытия сети 3G в Армении: сеть третьего поколения 3G запущена оператором «АрменТел» в городах Джермук и Цахкадзор, десятки новых станций 3G введены в эксплуатацию в городах Абовян, Ванадзор, Гюмри и Эчмиадзин. В августе 2010 года «АрменТел» утроил емкость сети в Ереване.
Компания «АрменТел» является первым оператором, внедрившим технологию третьего поколения на территории Армении: в июне 2008 года – в опытно-коммерческую, а в сентябре 2008 года – в коммерческую эксплуатацию.