Ազատ ծրագրային ապահովման շարժման հիմնադիր, GNU նախագծի հեղինակ Ռիչարդ Սթոլմանի դասախոսությունները տեղի կունենան նոյեմբերի 16-19-ը Երևանում և Գյումրիում: Նա Հայաստան է ժամանում «ԿԱԶԱ» շվեյցարական մարդասիրական հիմնադրամի հրավերով: Այցի շրջանակներում նոյեմբերի 16-ին Սթոլմանը կկարդա երկու դասախոսություն Երևանում` «Ազատ ծրագրային ապահովում. էթիկա և ինտերնետ» և նոյեմբերի 18-ին` «Ազատ թվային հասարակություն» թեմաներով: Նոյեմբերի 19-ին Գյումրիում GNU նախագծի հեղինակը կկարդա դասախոսություն «Ազատ ծրագրային ապահովումը և ձեր ազատությունը» թեմայով: Դասախոսությունների մուտքն անվճար է` ըստ www.kasa.am կայքում նախնական գրանցման:
Սթոլմանի դասախոսությունները նեղ մասնագիտական չեն և նախատեսված են բոլոր համակարգիչ օգտագործողների համար:

Renowned founder of the free software movement, author of GNU project Richard Stallman will arrive in Armenia on November 15, at the invitation of KASA (Komitas Action Swiss Armenia) Swiss Humanitarian Foundation.
As part of his visit, Richard Stallman will give two speeches in Yerevan: “Free Software: Ethics and the Internet”, “Free Digital Society” on November 16 and 18, and one in Gyumri: “Free Software and Your Freedom” on November 19.
The admission is free of charge by preliminary online registration at www.kasa.am, KASA Swiss Humanitarian Foundation told PanARMENIAN.Nеt.