ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերությունը հայտարարում է նոր ծրագրի մեկնարկը, որը նախատեսված է ՀՀ բոլոր համալսարանների իրավաբանական և հարակից մասնագիտությունների ուսանողների համար: Կարիերայի զարգացման ծրագրի շրջանակներում կազմակերպվող «Իրավաբանական աշխատություն» (էսսե) ծրագրին մասնակցության հայտ կարող են ներկայացնել նաև ասպիրանտները: Դիմորդներն էսսե կարող են գրել հետևյալ թեմաներից որևէ մեկի շրջանակներում. ա) Հեռահաղորդակցություն և համացանցային (ինտերնետային) իրավունք, բ) ՀՀ կորպորատիվ և միջազգային մասնավոր իրավունք, գ) ՀՀ պայմանագրային իրավունք, դ) ՀՀ Քաղաքացիական դատավարություն և արբիտրաժ:
Ծրագրի դիմորդները պետք է ունենան ուսանողական տոմս, որի վավերականության ժամկետը չպետք է ավարտվի ավելի շուտ, քան ծրագրի արդյունքների հայտարարումը: Ընդունվելու է ուսանողի աշխատանքի բնօրինակը, որը չպետք է հրատարակված լինի մինչև ներկայացման օրը: Էսսեն պետք է բաղկացած լինի 40,000 նիշից (առանց միջնատարածքների): Դիմորդները կարող են հանձնել նաև իրենց այն թեզը, ատենախոսությունը կամ գիտական աշխատությունները, որոնք դեռևս չեն հրատարակվել կամ ներկայացվել մեկ այլ կազմակերպության (ծրագրի):
Ինչպես ասվում է ընկերության մամլո հաղորդագրության մեջ, հեղինակներն իրենց աշխատանքները կարող են ներկայացնել հայերեն, ռուսերեն կամ անգլերեն լեզվով: Ծրագրին մասնակցել ցանկացողները կարող են դիմել [email protected] էլեկտրոնային հասցեի միջոցով: Հայտերի ընդունման վերջնաժամկետն է 2010թ. դեկտեմբերի 1-ը: Լավագույն աշխատանքները կհայտարարվեն 2011 թվականի մարտի կեսին:

Within the framework of the VivaCell-MTS Career Development Program, the company has announced a Legal Essay Program among the students of law and related disciplines from all Armenian universities.
The applications will be accepted in the following legal fields: Telecom and Internet law, Armenian Corporate and International private law, Armenian contract law, Civil Litigation & Arbitration in Armenia.
Prospective applicants must hold a valid student card until the results of the Program are announced. The essay should be an original work not published on the date of submission. The ideal length of articles is 40,000 characters (without spaces).
The authors are allowed to submit their essays in three languages – Armenian, Russian or English.
Prospective applicants will apply directly through [email protected] until December 1 2010. The best essays will be announced in mid March 2011. The winners will be chosen as a result of anonymous review performed by VivaCell-MTS lawyers.
The winners will get VivaCell-MTS corporate gifts as well as Merit Certificate officially awarded by VivaCell-MTS, with winners’ works will be posted on the VivaCell-MTS Career webpage and in the VivaCell-MTS library.