Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարարության և «Ազգային համագործակցություն» հասարակական կազմակերպության նախաձեռնությամբ կստեղծվի «Ազգային համագործակցության ցանց» ինտերնետ պորտալը:
Ըստ Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարարի գրասենյակի ղեկավար Անահիտ Խեչոյանի, կայքի ստեղծման նպատակներից մեկն է տեղեկատվական հասարակության ձևավորումը, բոլոր հայերի միավորումը՝ մեր արժեքները աշխարհին ներկայացնելու համար: «Դա կլինի հայկական աշխարհի էլեկտրոնային տարբերակը: Քանի որ ցանցը չի կարող ինքնուրույն աշխատել, որոշվել է ստեղծել «Ազգային համագործակցության հիմնադրամ», որի նախագիծը առաջիկայում կներկայացվի կառավարությանը»,-ասել է նա:
Իր հերթին «Ազգային համագործակցություն» հասարակական կազմակերպության նախագահ Արշակ Սադոյանն ասել է, որ կայքում կկազմակերպվի տարբեր ծառայությունների տրամադրում: «Մենք նախատեսում ենք կայքում ստեղծել գյուղմթերքի վիրտուալ շուկա: Կայքում նախատեսվում է ստեղծել գյուղատնտեսական մթերքի վիրտուալ շուկա, ինչը թույլ կտա նվազեցնել գները 1,5 անգամ»,-ասել է նա: Ըստ նրա, ցանցը թույլ կտա այլ երկրների բանկիչներին ծանոթանալ Հայաստանի մշակութային արժեքների հետ, բարենպաստ պայմաններ ստեղծել երկրում ուսման և հանգստի համար և այլն:

По инициативе Министерства экономики Армении и общественной организации «Национальное сотрудничество» будет создан интернет-портал «Сеть национального сотрудничества».
По словам руководителя офиса министра экономики Армении Анаит Хечоян, целями создания сайта являются формирование информационного общества, объединение всех армян для того, чтобы представить важнейшие ценности всему миру. «Это будет армянский мир в электронной версии. Так как сеть не может работать самостоятельно, то было принято решение создать «Фонд национального сотрудничества», проект которого в ближайшее время будет представлен правительству», – сказала она.
В свою очередь председатель общественной организации «Национальное сотрудничество» Аршак Садоян сказал, что на сайте будет организовано предоставление различных услуг. «Мы предусматриваем создать на сайте виртуальный рынок сельскохозяйственных продуктов. Если будет возможно реализовать эту инициативу, то цены на сельхозпродукцию могут сократиться в 1,5 раза», – сказал он. По его словам, сеть позволит жителям других стран ознакомиться с культурными ценностями Армении, создаст благоприятные условия для учебы и отдыха в стране и др.