Տարածաշրջանային երրորդ GITI՝ ՏՏ ոլորտում նորարարություններին նվիրված վրացական կոնֆերանսին կմասնակցեն ՏՏ ոլորտի 24 հայկական ընկերությունների 40 ներկայացուցիչներ: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնել է UITE Expo տնօրեն Վահե Հովսեփյանը:
Ըստ նրա, նոյեմբերի 10-12 կայանալիք խորհրդաժողովի մասնակցության հայտեր են ներկայացրել նաև Հայաստանի պետական կառույցների ներկայացուցիչները: «Խորհրդաժողովի ընթացքում հայկական ընկերությունները կկարողանան ցուցադրել իրենց արտադրանքը: Մեր ցուցադրական վահանակի հագեցման գործում տեխնոլոգիական աջակցություն ցույց կտա D-Link ընկերությունը»,-ասել է Հովսեփյանը: Հայկական ընկերություններին աջակցում են նաև USAID Caps և USAID RCI-ն:
Կոնֆերանսը, որն արդեն երրորդ տարին է, ինչ կազմակերպվում է, նվիրված է լիենլու կիբերանվտանգության ու նորարարության հարցերին: Միջոցառման շրջանակներում կգործի նաև ցուցահանդես և տեղի կունենա մրցանակաբաշխություն: Եթե 2008-ին GITI-ին մասնակցել է ընդամենը 3 հայկական ընկերություն, ապա հաջորդ տարի արդեն Հայաստանը ներկայացնում էին 29 մասնակիցներ, որոնք ստացան 12 մրցանակներից 4-ը:

6 Ноябрь 2010 - 10:57 AMT
В третьей региональной Грузинской конференции по инновациям в сфере информационных технологий – GITI примут участие 40 представителей 24 ИТ-компаний Армении. Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сообщил директор UITE Expo Ваан Овсепян. По его словам, заявки на участие в конференции, которая пройдет с 10 по 12 ноября в Тбилиси, отправили также и представители государственных структур Армении. “В ходе конференции армянские компании получат возможность продемонстрировать свою продукцию. Технологическую поддержку в оснащении нашего стенда нам окажет компания D-Link”, – отметил Ваан Овсепян. Содействие участию армянских компаний в GITI оказывают USAID Caps и USAID RCI.
Конференция, которая проводится в столице Грузии третий год подряд, в этом году будет посвящена вопросам кибербезопасности и инновациям в сфере ИТ. Мероприятие помимо конференции, включает также выставку, вручение премий. Если в 2008 году в GITI приняли участие всего 3 армянских компании, то уже в следующем году Армению представляли 29 участников, которые удостоились 4 из 12 призов конференции.
GITI 2010 организована Бизнес Советом по ИКТ Грузии и агентством пo обмену данными при министерстве юстиции Грузии при поддержке программы профессионального развития НАТО-Грузия, посольства США в Тбилиси и Trustcorp (Эстония).