Նոյեմբերի 10-ին գերազանց կորպորատիվ գործունեության համար շնորհվող մրցանակի եզրափակիչ փուլ անցած «Սինոփսիս Արմենիա» ընկերությանը կշնորհվի ԱՄՆ Պետքարտուղարության տնտեսական, էներգետիկայի և բիզնեսի գործերով քարտուղարի տեղակալ Ռոբերտ Դ. Հորմատսի կողմից սահմանված մրցանակը: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին հաղորդեցին ԱՄՆ դեսպանատան մամլո ծառայությունից, նոյեմբերի 10-ին մրցանակը կշնորհի Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան տիկին Մարի Յովանովիչը: Պետքարտուղարի կողմից գերազանց կորպորատիվ գործունեության մրցանակը շնորհվում է 1999թ.-ից` նպատակ ունենալով զարգացնել կորպորատիվ պատասխանատվությունը, նորարարությունը և ժողովրդավարական սկզբունքները:
Պետքարտուղարությունը պատրաստ է աշխատել ընկերությունների հետ այս ոլորտի լավագույն փորձը աշխարհով մեկ տարածելու, ինչպես նաև հայրենի երկրում և արտերկրում կյանքի բարելավմանն ուղղված քայլերը խթանելու հարցում: «Սինոփսիս Արմենիան» 12 այլ մասնակիցների թվում ընտրվել է աշխարհի տարբեր երկրներում ԱՄՆ դեսպանների կողմից առաջադրած ռեկորդային 78 հավակնորդների շարքից: Եզրափակիչ փուլ անցած մյուս հավակնորդների թվում են այնպիսի խոշոր ընկերություններ, ինչպիսիք են Cisco-ն (ներկայացուցչությունն Իսրայելում), Intel-ը (Կոստա-Ռիկա), Coca-Cola-ն (Սվազիլենդ), PepsiCo-ն (Հնդկաստան) և այլն: 2010թ. մրցանակաբաշխության երեք հաղթողները հայտնի կդառնան 2010թ. աշնանը ԱՄՆ Պետքարտուղարի կողմից մրցանակի հանձնման հանդիսավոր արարողության ժամանակ:

On November 10, Ambassador Marie L. Yovanovitch will present Synopsys Armenia with an award from Department of State Under Secretary for Economic, Energy and Business Affairs Robert D. Hormats in recognition of their status as one of twelve finalists for the Secretary of State’s prestigious 2010 Award for Corporate Excellence (ACE).
Synopsys was recognized for the software and programming company’s promotion of U.S. and foreign investors by showcasing Armenia as a potential informational technology (IT) hub; its collaboration with universities on IT training programs; and its reduction of pollution levels in Armenia by planting hundreds of trees to counter recent deforestation. Synopsys was chosen from a record number of 78 nominations submitted by American ambassadors around the world. ACE finalists are international business leaders who recognize the vital role that U.S. businesses play abroad as good corporate citizens. The presentation will take place at Synopsis offices in Yerevan at 3:00pm, the Embassy’s press office told PanARMENIAN.Net.
The Secretary of State has awarded the ACE since 1999 to recognize U.S. businesses for advancing good corporate citizenship, innovation, and democratic principles. The Department of State is committed to working with business to further these best practices worldwide and to recognize efforts to improve lives at home and abroad. The 2010 ACE winners will be announced at the annual ceremony hosted by the Secretary of State later this fall.