Երևանում «Աշխատանքի տոնավաճառի ընթացքում» «ԱրմենՏել» ընկերությունն ավելի քան 70 ռեզյումե ստացավ: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց «ԱրմենՏելի» կադրերի բաժնի պետ Աստղիկ Հովհաննիսյանը, ներկա պահին աշխատակիցներ են փնտրվում վաճառքի բաժնի համար:
Նրա խոսքով, ընկերությունն օրական մոտ 25-30 ռեզյումե է ստանում: Հավակնորդների մեծամասնությունը տեխնիկական սպասարկման ոլորտի մասնագետներ են, ինչպես նաև տնտեսական կրթությամբ անձինք: Այս տարի ընկերությունը մասնակցեց աշխատանքի տոնավաճառներին Արտաշատ և Աբովյան քաղաքներում, ինչպես նաև Ֆրանսիական համալսարանի կողմից կազմակերպված ֆորումին, որի ընթացքում պոտենցիալ գործատուներին ներկայացվեցին համալսարանի մագիստրատուրայի ուսանողները: «Ուսանողներից մեկը վեցամսյա պրակտիկա կանցնի վաճառքի բաժնում` սկսած վաղվանից»,- նշեց Աստղիկ Հովհաննիսյանը:
«Աշխատանքի տոնավաճառը» ՀՀ Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության «Զբաղվածության պետական ծառայության» Գործակալության նախաձեռնությամբ կայացավ նոյեմբերի 13-ին Երևանում: Տոնավաճառին մասնակցեցին մոտ 80 գործատուներ:

В ходе ”Ярмарки труда” в Ереване компания «АрменТел» получила более 70 резюме. Как сказала в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net руководитель отдела кадров «АрменТел» Астхик Ованнисян, на данный момент ведется поиск сотрудников в отдел продаж.
По ее словам, ежедневно компания получает порядка 25 -30 резюме. Большинство соискателей – специалисты в сфере технического обслуживания, а также лица с экономическим образованием. Компания в этом году приняла участие в ярмарке труда в городах Арташат и Абовян, а также в форуме, организованном Французским университетом, в ходе которого потенциальным работодателям были представлены студенты магистратуры университета. «Один из студентов пройдет шестимесячную практику в отделе продаж, начиная с завтрашнего дня», – отметила Астхик Ованнисян.
По инициативе Агентства “Государственной службы занятости” Министерства труда и по социальным вопросам РА ”Ярмарка труда” состоялась 13 ноября в Ереване. В ней приняли участие порядка 80 работодателей.