«ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ն (ապրանքանիշը` Beeline) հայտարարում է, որ «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի կողմից կազմակերպված «Հեռուստամարաթոն-2010»-ին մասնակցություն է ունեցել Beeline բջջային կապի ավելի քան երկու հազարից ավել բաժանորդ` 2010թ-ի նոյեմբերի 22-ի դրությամբ «Ջուրը կյանք է» ծրագրին տրամադրելով շուրջ մեկ միլիոն դրամ:
«ԱրմենՏել» ընկերությունն իր կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ռազմավարության շրջանակում աջակցում է հեռուստամարաթոնի անցկացմանը: Համոզված եմ, որ այս օրերին մեր բաժանորդներն էլ ավելի ակտիվ մասնակցություն կցուցաբերեն` հանուն Հայաստանի պայծառ ապագայի: Ապրելով Հայաստանում և անմիջական շփում ունենալով հայ ժողովրդի հետ վստահաբար կարող եմ ասել, որ այս հեռուստամարաթոնը կհանդիսանա ևս մի ապացույց հայերի միասնական կամքի դրսևորման», – նշեց «ԱրմենՏել» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«Անչափ ուրախ եմ, որ այս տարի SMS դրամահավաքին մասնակցելու հնարավորություն ստացան նաեւ «ԱրմենՏել»-ի բաժանորդները: «ԱրմենՏել»-ը, որ նախկինում եղել եւ շարունակում է մնալ մեր նվիրատուն, այժմ էլ նույն հաջողությամբ դարձավ դրամահավաքի կազմակերպման գործում մեր վստահելի գործընկերը: Հիմնադրամն իրոք միավորում է բոլորին. SMS դրամահավաքին մասնակցում են բջջային կապի հայաստանյան բոլոր երեք օպերատորները»,- նշեց «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանը:
«Հեռուստամարաթոն-2010»-ը կկայանա նոյեմբերի 25-ին: «8000» կարճ համարի միջոցով SMS դրամահավաքը կշարունակվի մինչև նոյեմբերի 30-ը: «8000» կարճ համարից ստացված ամբողջ եկամուտը կփոխանցվի «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամ:
2010թ. մարաթոնը կանցնի «Ջուրը կյանք է» կարգախոսով, նրա հիմնական խնդիրն է. Լեռնային Ղարաբաղի ջրամատակարարման համակարգի կառուցման ֆինանսավորումը և Հայաստանի Հանրապետության գյուղերի զարգացման ծրագիրը, հաղորդում է ընկերության մամլո ծառայությունը:

24 Ноябрь 2010 - 11:25 AMT
Более двух тысяч абонентов Beeline приняли участие в «Телемарафоне-2010» Всеармянского фонда «Айастан» по состоянию на 22 ноября 2010 года. Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе “АрменТел”, абоненты компании пожертвовали около одного миллиона драмов в поддержку программы «Вода – это жизнь».
«Компания «АрменТел» содействует проведению телемарафона в рамках своей программы корпоративной социальной ответственности. Уверен, что в эти дни наши абоненты проявят еще большую активность во имя яркого будущего Армении. Живя в Армении и непосредственно общаясь с людьми, без сомнения могу сказать, что этот телемарафон станет еще одним доказательством проявления единой воли армян», – отметил генеральный директор компании «АрменТел». Как отметил исполнительный директор Всеармянского фонда «Айастан» Ара Варданян, в этом году в акции SMS-пожертвований принимают участие все три оператора связи Армении. «Телемарафон-2010» состоится 25 ноября. СМС-пожертвования на короткий номер «8000» принимаются до 30 ноября. Все средства, перечисленные на номер «8000» будут переданы Всеармянскому фонду «Айастан». В 2010 году марафон проводится под лозунгом «Вода – это жизнь». Основными задачами в этом году являются финансирование строительства систем водоснабжения в Нагорном Карабахе и содействие программе развития сел в Армении.