«ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ն հայտարարում է «Հեշտ քայլ դեպի Beeline» ծառայության ժամկետի ավարտից հետո այն կրկին ակտիվացնելու հնարավորության մասին: «Հեշտ քայլ դեպի Beeline» ծառայությունը գործում է 2010թ-ի օգոստոսից և թույլ է տալիս Beeline բջջային ցանցի նոր բաժանորդին, ով մինչ այդ օգտվում էր այլ բջջային կապի օպերատորների ծառայություններից, երեք ամիս ստանալ ծանուցումներ` իր նախկին հեռախոսահամարին կատարված զանգերի վերաբերյալ:
«Այն հաճախորդների համար, ովքեր ակտիվացրել են «Հեշտ քայլ դեպի Beeline»-ը, օգոստոս ամսին ծառայության ժամկետն արդեն ավարտվում է: Հաշվի առնելով դիմումների մեծ քանակը` ընկերությունն իր նոր բաժանորդներին հնարավորություն է ընձեռում անվճար օգտվել ծառայության առավելություններից` երկարաձգելով ժամկետը ևս 3 ամսով»,- նշեց «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ի հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը:
«Հեշտ քայլ դեպի Beeline» անվճար ծառայությունը թույլ է տալիս Beeline բջջային ցանցի նոր բաժանորդին SMS հաղորդագրության միջոցով ստանալ ծանուցումներ` իր նախկին հեռախոսահամարին կատարված զանգերի վերաբերյալ: Բացի այդ, ծառայությունը զանգահարողին տեղեկացնում է հին հեռախոսահամարի փոփոխության մասին` ձայնային և SMS հաղորդագրությունների միջոցով: Ծառայությունն ակտիվացնելու համար Beeline բջջային ցանցի բաժանորդին անհրաժեշտ է իր նոր հեռախոսահամարից հավաքել USSD հրահանգ` *270*0YYXXXXXX#, որտեղ «0YYXXXXXX» բաժանորդի հին հեռախոսահամարն է և հետևել պատասխան SMS հաղորդագրությունների միջոցով ստացված հրահանգներին:

Компания «АрменТел» объявила о возможности повторного подключения услуги «Легкий шаг в Beeline» по истечении срока ее действия. Услуга «Легкий шаг в Beeline» действует с августа 2010 года и позволяет новым абонентам Beeline, которые ранее пользовались услугами другого мобильного оператора, в течение трех месяцев получать оповещения о звонках на свой прежний номер.
«У клиентов, активировавших «Легкий шаг в Beeline» в августе, срок действия услуги уже заканчивается. В связи с большим количеством обращений компания предоставляет своим новым абонентам возможность пользоваться преимуществами услуги бесплатно, продлевая ее действие еще на 3 месяца», – сказала руководитель Службы по связям с общественностью ЗАО «АрменТел» Ануш Беглоян.
Бесплатная услуга «Легкий шаг в Beeline» позволяет новому абоненту Beeline посредством SMS получать оповещения о звонках на его прежний номер. Кроме того, услуга уведомляет звонящего о новом номере вызываемого абонента при помощи голосового сообщения и отправки SMS. Для активации услуги абоненту Beeline необходимо набрать со своего нового номера USSD-команду: *270*0YYXXXXXX#, где «0YYXXXXXX» – старый телефонный номер абонента и следовать инструкциям, полученным в ответных SMS-сообщениях.