«ՄեգաՖոն» ռուսական օպերատորը նվազեցրել է ռոումինգի գներն ԱՊՀ և Բալթիայի երկրներում, ինչպես նաև Վրաստանում, Հարավային Օսեթիայում, Աբխազիայում, Լեհաստանում, Թուրքիայում և Ֆինլանդիայում: Ինչպես հայտնում է «Տրուդ» թերթը, ելքային և մուտքային զանգերն այնտեղ արժենալու են 1 րոպեի համար 33 ռուբլի համապատասխանաբար 46 և 56 ռուբլու փոխարեն:
ՄՏՍ-ը պատրաստվում է նվազեցնել ռոումինգի գները դեկտեմբերին, հաղորդել են ընկերությունից:
Միաժամանակ, «մեծ եռյակի» երրորդ օպերատորը` «Վիմպելկոմը», սեպտեմբերին է փոխել ռոումինգի գները: Փոփոխությունները վերաբերվել են Հայաստանին, Վրաստանին, Ղազախստանին, Ղրղզստանին, Տաջիկստանին, Ուզբեկստանին, Ուկրաինային և Բելառուսին: Զանգերի արժեքը 49 ռուբլուց դարձել է 34 ռուբլի, SMS-ը` 19 ռուբլուց 9.5 ռուբլի:

Российский оператор «МегаФон» снизил цены нароуминг в странах СНГ и Балтии, а также в Грузии, Южной Осетии, Абхазии, Польше, Турции и Финляндии. Как сообщает газета “Труд”, входящие иисходящие вызовы в роуминге теперь будут стоить 33рубля заминуту вместо 46 и56рублей соответственно.
МТС пока только собирается уменьшить роуминговые расценки вдекабре, сообщили вкомпании.
Между тем, третий оператор "большой тройки" – "Вымпелком" – изменил роуминговые расценки еще 30 сентября. Изменения коснулись Армении, Грузии, Казахстана, Кыргызстана, Таджикистана, Узбекистана, Украины и Белоруссии. Стоимость звонков снижена с 49 до 34 рублей, SMS – с 19 рублей до 9,5 рубля. Отом, что операторы «большой тройки» должны снизить цены нароуминг встранах СНГ непозднее 1 декабря, воктябре заявлял глава ФАС Игорь Артемьев навстрече спремьер-министромРФВладимиром Путиным иминистром связи Игорем Щеголевым.