Հայաստանում էլեկտրոնային առևտրի զարգացման խնդիրներին նվիրված «ՏՀՏ լիդերների հանդիպում»-ֆորումը կկայանա դեկտեմբերի 18-19-ը Աղվերան հանգստյան գոտում: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին հաղորդեցին ՏՏ Ձեռնարկատերերի միության (UITE) մամլո ծառայությունից, ծրագրվում է, որ Ֆորումին կմասնակցեն ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարը, ՀՀ Կենտրոնական բանկի ներկայացուցչներ, ինչպես նաև արտերկրյա և հայաստանյան ՏՀՏ ընկերությունների, առևտրային բանկերի, բիզնեսի այլ ոլորտների, միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ:
«ՏՀՏ լիդերների հանդիպում»-ֆորումը կազմակերպվում է 2007 թվականից ի վեր և նպատակ ունի մեկ վայրում հավաքել մասնավոր և պետական հատվածների ներկայացուցիչներին և ոչ ֆորմալ մթնոլորտում քննարկել ՏՀՏ ոլորտին առնչվող առաջնային խնդիրները:

Форум “Встреча лидеров ИКТ”, посвященный развитию электронной коммерции в Армении, пройдет 18-19 декабря в курортном городе Агверан. Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе Союза предпринимателей ИТ (UITE), планируется, что в форуме примут участие министр экономики РА, представители Центробанка, а также представители иностранных и местных ИТ-компаний, торговых банков, других сфер бизнеса и международных организаций.
Форум “Встреча лидеров ИКТ” проводится с 2007 года, в ходе которого частные и государственные организации обсуждают вопросы, связанные со сферой ИКТ в неформальной обстановке.