«Համակարգիչ բոլորի համար» ծրագրի փորձնական փուլը 2011թ. սկզբին կմեկնարկի Ղարաբաղում: Այդ մասին լրագրողներին է ասել Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամի նախագահ Բագրատ Ենգիբարյանը: Ըստ նրա, արդեն կա համապատասխան հուշագիր, ընտրված են ԼՂՀ-ում համակարգչային տեխնիկայի խանութները: Այս փուլում ընտրվում են բանկերը: Ակնկալվում է, որ ԼՂՀ կառավարությունը լրացուցիչ օժանդակություն կցուցաբերի ծրագրին: Առաջին փուլում իրականացման համար կպահանջվի 1 մլն դոլար, որը կտրամադրի հիմնականում բանկային հատվածը: Փորձնական փուլի հաջող ավարտի դեպքում 2012թ. նախատեսվոմ է ձեռնամուխ լինել ծրագրի հիմնական մասի իրականացմանը:
«Անհրաժեշտ է մշակել ֆինանսական մեխանիզմները, մատչելի դարձնելու համար համակարգիչները Ղարաբաղի բնակչության համար, ինչպես նաև ապահովելու համար անհրաժեշտ կոնտենտն ու ինտերնետի հասանելիությունը»,-լրագրողների հետ ելույթում ասել է Բագրատ Ենգիբարյանը: ԼՂՀ-ում կկիրառվի Հայաստանի փորձը:

Pilot stage of Computer for Everyone program will be launched in the beginning of 2011 in Karabakh.
“The main part of the program will be initiated in 2012, in case of successful completion of pilot stage,” Enterprise Incubator Foundation chairman Bagrat Yengibaryan told a news conference.
“USD 1 million will be allocated by banking sector for pilot stage implementation. In accordance with agreement signed, computer equipment sale points were selected, with bank selection still in progress. Financial mechanisms will be developed to increase affordability of computers, and provide internet access for Karabakh population,” Yengibaryan said.
Armenia’s experience in Computer for Everyone program implementation will be used in Karabakh project.
Computer for Everyone program is implemented by the Armenian government, Enterprise Incubator Foundation, Hewlett-Packard and Microsoft corporations in partnership with Unicomp company and ACBA-Credit Agricole bank. The pilot project of the program was launched on September 22, 2009.