«Կիևսթար Ջ. Ս. Մ.» ՓԲԸ ուկրաինական կապի օպերատորը նվազեցրել է ԱՊՀ երկրներում միջազգային ռոումինգի սակագները, հաղորդվում է Ուկրաինայի հակամենաշնորհային հանձնաժողովի պաշտոնական հաղորդագրությունում:
«Կիևսթար» ընկերությունը պաշտոնապես խոստացել է, որ հանձնաժողովի որոշմամբ որոշում է ընդունվել 54 տոկոսով ելքային և 40 տոկոսով մուտքային զանգերի սակագները նվազեցնելու մասին Հայաստանում, Ադրբեջանում, Ղազախստանում, Ղրղզստանում, Տաջիկստանում, Թուրքմենստանում և Ուզբեկստանում: Հաղորդագրության համաձայն, «ՄՏՍ Ուկրաինան» նույնպես պարտավորվել է նվազեցնել ռոումինգի սակագներն ԱՊՀ երկրներում: Ուկրաինայի հակամենաշնորհային հանձնաժողովը պահանջել է «ՄՏՍ Ուկրաինա», «Կիևսթար», «Աստելիտ», «Գոլդեն տելեկոմ» և այլ ընկերություններին ռոումինգի սակագները հասցնել տնտեսապես հիմնավորված մեծության:

Украинский оператор связи ЗАО «Киевстар Дж.Эс.Эм.» снизил тарифы на международный роуминг в странах СНГ, говорится в официальном сообщении Антимонопольного комитета Украины (АМКУ).
Компания «Киевстар» официально сообщила, что по требованию комитета принято решение о снижении на 54% тарифов на исходящие и на 40% на входящие звонки в роуминге в Армении, Азербайджане, Казахстане, Киргизии, Таджикистане, Туркменистане и Узбекистане. Согласно сообщению, «МТС Украина» также обязалась снизить тарифы на роуминг в странах СНГ. В частности, в результате введения оператором тарифной зоны «СНГ», тарифы мобильного оператора будут снижены в среднем на 58 %. Антимонопольный комитет Украины потребовал от «МТС Украина», «Киевстар», «Астелит», «Украинские радиосистемы», «Голден Телеком», «Укртелеком» и «Телесистемы Украины» привести тарифы на услуги по роумингу до экономически обоснованной величины.