«ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը` Beeline) հայտարարում է “Օնլայն խորհրդատու” ծառայության գործարկման մասին: Ծառայությունը հնարավորություն է տալիս հաճախորդին օնլայն երկխոսության «չաթի» միջոցով ստանալ լիարժեք տեղեկատվություն «ԱրմենՏել» ընկերության կողմից մատուցվող ծառայությունների լայն տեսականու վերաբերյալ www.beeline.am կայքում: Այդ մասին մամլո ասուլիսում հայտարարել է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ի հաճախորդների սպասարկման ծառայության պետ Բուրաստան Մովսիսյանը: Ըստ նրա, հարցերի ցանկը, որով կարելի է ընկերության մասնագետների կողմից ստանալ օպերատիվ խորհրդատվություն ներառում է տեխնիկական բնույթի, ծառայություների, սակագների, ակցիաների, առկա պարտքերի և այլնի վերաբերյալ տեղեկատվություն: Ծառայությունը կսպասարկեն 40 օպերատորներ, որը կապի մեջ կլինեն 24 ժամ շարունակ՝ առանց հանգստյան օրերի:
«Օնլայն խորհրդատու» ծառայությունը «ՎիմպելԿոմ» ընկերությունների խմբի մեջ հանդիսանում է նորարարություն: Նշված ծրագրի հաջողությունը հնարավորություն կտա տարածել դրական փորձն այն երկրներում, որտեղ ներկայացված է Beeline ապրանքանիշը: Ներդնելով «օնլայն» սպասարկումն ի լրումն գործող հեռախոսային սպասարկման, այն դարձնում է ընկերությանը միասնական օպերատոր ոչ միայն կապի այլ նաև Հայաստանի հաճախորդների սպասարկման ոլորտում», – նշեց «ԱրմենՏել» ընկերության Հաճախորդների սպասարկման ծառայության ղեկավար Բուրաստան Մովսիսյանը:
«Օնլայն խորհրդատու» ծառայության պատուհանում բաժանորդներին ներկայացված են թեմաների ծառը, ինչպես նաև այցելուների ընդհանուր քանակը: Օպերատորը կարող է ուղորդել այցելուի հարցը մեկ այլ օպերատորի` կախված քննարկման թեմայից: Սովորական տեքստային հաղորդագրությունից բացի, օպերատորը կարող է այցելուին ուղարկել հղում, որին սեղմելիս հաճախորդը կարող է գտնել իրեն հետաքրքրող հարցի պատասխանը: Հաճախորդը նաև հնարավորություն ունի պահել օպերատորի հետ երկխոսության պատմությունն` անհրաժեշտության դեպքում կրկին վերանայելու համար:

15 Декабрь 2010 - 13:34 AMT
Информацию об услугах оператора «АрменТел» отныне можно будет получить посредством бесплатного чата в он-лайн режиме на официальном сайте компании www.beeline.am. Об этом в ходе пресс-конференции сообщила руководитель службы по обслуживанию клиентов ЗАО «АрменТел» Бурастан Мовсисян. По ее словам, услуга «Он-лайн Консультант» является новшеством не только в Армении, но и для других стран присутствия группы компаний “ВымпелКом”, в которых она будет внедрена вслед за Арменией. Услуга предоставляет возможность клиенту посредством он-лайн диалога с оператором в режиме чата получать информацию технического характера, сведения об услугах, тарифах, акциях, текущей задолженности и т.д. на трех языках (армянском, русском, английском). По словам Бурастан Мовсисян, данная услуга позволит клиентам получить информацию в оперативном режиме, в случае если телефонная линия информационной службы занята. На данный момент обслуживанием услуги занимаются 40 операторов, которые будут на связи 24 часа без выходных.
В диалоговом окне услуги «Он-лайн Консультант» абоненту представлен список тем, а также общее количество посетителей в каждом из разделов. В зависимости от характера обсуждения оператор может передать вопрос клиента другому оператору. Помимо обычного текстового сообщения, оператор может отправить абоненту сообщение с электронной ссылкой, перейдя по которой клиент сможет найти подробную информацию по интересующему его вопросу. Клиенту также предоставляется возможность сохранять историю своего общения с оператором, для обращения к ней по мере необходимости.