«Logo» ծրագրային փաթեթը ժամանակակից համակարգչային ունիվերսալ ուսուցողական միջավայր է, որն ունի լայն աշխարհագրական, անիմացիոն և ծրագրային հնարավորություններ: Փաթեթը նախատեսված է դպրոցահասակ երեխաներին ինֆորմատիկա առարկան դասավանդելու համար և հարմար է օգտագործել այլ առարկաների (երկրաչափություն, մաթեմատիկա, ֆիզիկա, քիմիա, կենսաբանություն և այլն) դասավանդման համար: Նման միջավայրում աշակերտը կարող է գրել, նկարել, ստեղծել իր սցենարով գրված մուլտֆիլմ, հորինել երաժշտություն»,-դեկտեմբերի 17-ին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է «Քվանտ» վարժարանի փոխտնօրեն Մասիս Սարգսյանը:
Ըստ նրա, ծրագիրը մատչելի է ինչպես նախադպրոցական հասակի երեխաների, այնպես էլ բուհերի ուսանողների համար: ՀՀ կրթությոն ու գիտության նախարարության և «Քվանտ» վարժարանի ջանքերով ավարտվել է միջավայրի տեղայնացման առաջին փուլը:
2010թ. մայիսին ՀՀ կառավարությունը որոշում է կայացրել հանրակրթության ոլորտի ուսումնական գործընթացում «Լոգո» համակարգչային ուսումնական միջավայրի ներդրման վերաբերյալ: Ըստ այդ որոշման, չորս ուսումնական տարում նախատեսվում է ձեռք բերել «Լոգո» համակարգչային ուսումնական միջավայրը, տեղայնացնել այն, կատարել ինֆորմատիկայի առարկայական չափորոշիչների և ծրագրերի լրամշակում, ինչպես նաև մշակել համապատասխան ուսումնական նյութեր, կատարել ուսուցիչների վերապատրաստում և սկսել ծրագրի զանգվածային ներդրումը ՀՀ դպրոցներում:

Deputy Director of Quant college Masis Sargsyan said that Logo software package is a modern universal computer environment, which has a wide geographic, animation and program opportunities.
“The package is designed for teaching informatics and other subjects (mathematics, geography, physics, chemistry, etc),” Sargsyan told a press conference on December 17.
He added that in such an environment a student can write, draw, create a cartoon by his own script, as well as compose music.
The first stage of works on environment localization has been completed through the efforts of the RA Ministry of Science and Education, as well as Quant college.
In May 2010 the RA government made a decision on introduction of Logo modern universal software in the educational field. Under the decision, Logo environment is envisaged to be purchased and localized within four years.