«Logo» ծրագրային փաթեթը ժամանակակից համակարգչային ունիվերսալ ուսուցողական միջավայր է, որն ունի լայն աշխարհագրական, անիմացիոն և ծրագրային հնարավորություններ: Փաթեթը նախատեսված է դպրոցահասակ երեխաներին ինֆորմատիկա առարկան դասավանդելու համար և հարմար է օգտագործել այլ առարկաների (երկրաչափություն, մաթեմատիկա, ֆիզիկա, քիմիա, կենսաբանություն և այլն) դասավանդման համար: Նման միջավայրում աշակերտը կարող է գրել, նկարել, ստեղծել իր սցենարով գրված մուլտֆիլմ, հորինել երաժշտություն»,-դեկտեմբերի 17-ին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է «Քվանտ» վարժարանի փոխտնօրեն Մասիս Սարգսյանը:
Ըստ նրա, ծրագիրը մատչելի է ինչպես նախադպրոցական հասակի երեխաների, այնպես էլ բուհերի ուսանողների համար: ՀՀ կրթությոն ու գիտության նախարարության և «Քվանտ» վարժարանի ջանքերով ավարտվել է միջավայրի տեղայնացման առաջին փուլը:
2010թ. մայիսին ՀՀ կառավարությունը որոշում է կայացրել հանրակրթության ոլորտի ուսումնական գործընթացում «Լոգո» համակարգչային ուսումնական միջավայրի ներդրման վերաբերյալ: Ըստ այդ որոշման, չորս ուսումնական տարում նախատեսվում է ձեռք բերել «Լոգո» համակարգչային ուսումնական միջավայրը, տեղայնացնել այն, կատարել ինֆորմատիկայի առարկայական չափորոշիչների և ծրագրերի լրամշակում, ինչպես նաև մշակել համապատասխան ուսումնական նյութեր, կատարել ուսուցիչների վերապատրաստում և սկսել ծրագրի զանգվածային ներդրումը ՀՀ դպրոցներում:

“Программный пакет “Logo” является современной универсальной компьютерной средой, который имеет широкие графические, анимационные и программные возможности. Пакет специально предназначен для преподавания информатики учащимся, a также хорошо подходит для преподавания других предметов (математика, география, физика, химия и т.д.). По сути, программа является самой распространенной и удачной учебной средой в своем роде. В такой среде ученик может писать, рисовать, создавать мультфильм по своему сценарию, сочинять музыку”, – сообщил 17 декабря на пресс-конференции в Ереване замдиректора колледжа “Квант” Масис Саркисян. По его словам, программа доступна как детям дошкольного возраста, так и студентам вузов.
Усилиями Министерства науки и образования, а также колледжа “Квант” завершился первый этап работ по локализации среды.
В мае 2010 года правительство РА приняло решение о внедрении современной универсальной компьютерной программы “Logo” в образовательную сферу. Согласно этому решению, в течение четырех лет предусматривается приобретение среды “Logo” и ее локализация.