«ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ն (ապրանքանիշը Beeline) հայտարարում է «Խոսող SMS» ծառայության գործարկման մասին: Ինչպես ասվում է ընկերության մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ, ծառայությունը հնարավորություն է տալիս Beeline բջջային կապի բաժանորդներին ուղարկել SMS հաղորդագրություն Երևան քաղաքի ֆիքսված հեռախոսակապի բաժանորդներին և հակառակը: SMS հաղորդագրություն ուղարկելուց հետո ֆիքսված կապի բաժանորդի հեռախոսահամարին կատարվում է զանգ` ստացված հաղորդագրություն մասին տեղեկատվությամբ: Ֆիքսված կապի բաժանորդը լսում է հաղորդագրությունը և ցանկության դեպքում կարող է ուղարկել պատասխան ձայնային հաղորդագրություն: Բջջային կապի բաժանորդը ստանում է ծանուցում պատասխան հաղորդագրության մասին, որը կարող է լսել զանգահարելով 8008 կարճ համարին: SMS հաղորդագրությունն ուղարկելու համար բջջային կապի բաժանորդին անհրաժեշտ է հեռախոսահամարը նշել հետևյալ եղանակով` 010XXXXXX կամ 37410 XXXXXX:
«Հանդիսանալով Հայաստանի կապի միասնական օպերատոր` «ԱրմենՏել» ընկերությունը հերթական անգամ ներկայանում է կապի ոլորտին առնչվող նորարար առաջարկով: Ծառայությունը հնարավորություն կընձեռի Beeline բջջային կապի բաժանորդներին ուղարկել SMS հաղորդագրություններ իրենց ընկերների ոչ միայն բջջային` այլ նաև ֆիքսված կապի հեռախոսհամարներին», – նշեց «ԱրմենՏել» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
SMS հաղորդագրությունը ֆիքսված կապի բաժանորդին ուղարկելու համար կարող է գրվել հայերեն, ռուսերեն կամ անգլերեն լեզուներով` օգտագործելով կիրիլիկ կամ լատինական տառատեսակները: Ամբողջ Հայասատանի տարածքում ծառայությունը հասանելի է Beeline բջջային կապի բոլոր սակագնային փաթեթների բաժանորդների համար: Մեկ SMS հաղորդագրության արժեքն Երևանի քաղաքային համարին կազմում է 100 դրամ, իսկ ելքային զանգի մեկ րոպեի արժեքը 8008 կարճ համարին` 90 դրամ: SMS հաղորդագրության լսելը և պատասխան հաղորդագրության ուղարկելը ֆիքսված կապի բաժանորդների համար անվճար է:

ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) объявляет о запуске услуги «Говорящее SMS». Услуга позволяет абонентам мобильной связи Beeline отправлять SMS-сообщения на номера фиксированной телефонной сети в Ереване и обратно. При отправке SMS-сообщения на фиксированный номер, абоненту городского телефона поступает звонок с информацией о полученном сообщении. Абонент фиксированной связи прослушивает SMS и при желании может отправить ответное голосовое сообщение. В этом случае абонент мобильной связи получает уведомление об ответном сообщении, которое он может прослушать, позвонив на короткий номер 8008. Для того, чтобы отправить SMS-сообщение, абонент мобильной связи в номере адресата указывает телефонный номер в формате: 010XXXXXX или 37410 XXXXXX.
«Универсальный оператор Армении – компания «АрменТел» в очередной раз выступает с инновационным предложением в сфере связи. Внедрение услуги позволит абонентам мобильной связи Beeline отправлять сообщения своим друзьям и близким не только на мобильный телефон, но и номера городской сети», – отметил генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
SMS-сообщение для отправки абоненту фиксированной сети может быть написано на английском языке или на армянском и русском, с использованием кириллицы или латиницы. Услуга доступна абонентам всех тарифных планов мобильной связи Beeline, по всей территории Армении. Стоимость отправки одного сообщения на городской номер составляет 100 драмов, а цена исходящего звонка на номер 8008 – 90 драмов за минуту. Прослушивание SMS абонентом фиксированной связи и отправка ответного сообщения – бесплатны.