Weekly World News ամերիկյան թերթը հունվարի 8-ին տեղեկատվություն է տարածել, որ Facebook խոշորագույն սոցիալական ցանցը 2011-ի մարտի 15-ին փակվելու է: Տեղեկատվությունն արագ տարածվել է նաև մամուլում: «Facebook-ը դուրս է եկել վերահսկողությունից: Այդ ընկերության կառավարման հետ կապված սթրեսը կործանել է իմ կյանքը: Ես պետք է վերջ տամ այս խելագարությանը»,- իբր հայտարարել է Facebook-ի հիմնադիր Մարկ Ցուկերբերգը:
Միաժամանակ, Facebook-ի պաշտոնական կայքում այսօր տեղեկատվություն է հայտնվել, որում ասվում է, որ ցանցը շարունակելու է աշխատել: «Մենք չենք պատրաստվում հեռանալ, մենք նոր ենք սկսել»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ: Հերքումը հրապարակվել է նաև սոցիալական ցանցերի նորություններին նվիրված Mashable անվանի կայքում: Սոցիալական ցանցի ղեկավարության ներկայացուցիչ Լարրի Յուն հայտարարել է, որ Facebook-ը չի պատրաստվում փակվել, և խնդրել վերջ տալ այդ հիմարությանը:
Հետաքրքիր է, որ Facebook-ի փակման մասին ապատեղեկատվությունը հրապարակվել է բուլվարային հրատարակության կողմից, որն ավելի վաղ տեղեկություններ է տարածել այլմոլորակայինների գալիք հարձակման, Մայքլ Ջեքսոնի մահը կեղծելու և Միշել Օբամայի հղիության մասին:

10 Январь 2011 - 09:41 AMT
Американская газета Weekly World News 8 января распространила сообщение, что крупнейшая социальная сеть Facebook закроется 15 марта 2011 года. Информация быстро распространилась в Интернете и в прессе. «Facebook вышел из-под контроля. Стресс, вызванный управлением этой компанией, разрушил мою жизнь. Я должен положить конец этому безумию», — якобы заявил основатель Facebook Марк Цукерберг.
Между тем, на официальной страничке Facebook сегодня появилось сообщение, в котором говорится, что сеть продолжит работать. “Мы не собираемся уходить, мы только начали”, – говорится в сообщении. Опровержение было опубликовано и в известном ресурсе, посвященном новостям социальных сетей, – Mashable. Представитель руководства социальной сети Ларри Ю заявил изданию, что Facebook не собирается закрываться, и попросил помочь положить конец этой глупости.
Любопытно, что информацию о закрытии Facebook напечатало бульварное издание, ранее публиковавшее сообщения о грядущей атаке пришельцев, инсценировке смерти Майкла Джексона и беременности Мишель Обамы.