Ամերիկյան Synopsys ընկերության շահույթը 2010 ֆինանսական տարում նախորդ ֆինանսական տարվա համեմատ աճել է 1.5%-ով` կազմելով $1.38 մլրդ: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ին հաղորդեցին Synopsys Armenia-ի մամլո ծառայությունից: Synopsys-ի մաքուր եկամուտը 2010 ֆինանսական տարում կազմել է $237.1 մլն: Ընդ որում 2010 ֆինանսական տարվա չորրորդ եռամսյակում Synopsys-ի եկամուտը կազմել է $375.5 մլն, մինչդեռ ընկերության մաքուր եկամուտը չորրորդ եռամսյակում կազմել է $25.4 մլն:
Synopsys-ն էլեկտրոնային սարքերի (Elecrtonic Design Automation, EDA) նախագծման ավտոմատացման համակարգերի ոլորտում համաշխարհային առաջատար է, որը միջազգային շուկա է մատակարարում ծրագրային ապահովում, IP, կիսահաղորդիչների մշակման և արտադրության ծառայություններ և այլն: Synopsys-ի կենտրոնական գրասենյակը գտնվում է Կալիֆոռնիա նահանգի Մաունթին-Վյուում և ավելի քան 60 գրասենյակներ ունի Հյուսիսային Ամերիկայի, Եվրոպայի, Ճապոնիայի, Ասիայի և Հնդկաստանի տարածքներում: Հայաստանում Synopsys-ի ներկայացուցչությունը ճյուղի առաջատարն է և Հայաստանում ՏՏ խոշորագույն գործատուներից մեկը: Synopsys Armenia-ն ներդրումներ է կատարում տեղի ՏՏ-կրթության մեջ` համագործակցելով Հայաստանի հիմնական բուհերի հետ:

Выручка американской компании Synopsys за 2010 финансовый год увеличилась по сравнению с финансовым 2009 годом на 1,5%, составив $1.38 млрд. Об этом PanARMENIAN.Net сообщили в пресс-службе Synopsys Armenia. Чистая прибыль Synopsys в финансовом 2010 году составила $237.1 млн. Причем за четвертый квартал 2010 финансового года, доход Synopsys составил $375.5 млн, в то время как чистая прибыль компании за четвертый квартал составила $ 25,4 млн.
Synopsys является мировым лидером в области систем автоматизации проектирования электронных приборов (Electronic Design Automation, EDA), поставляя на мировой рынок электроники программное обеспечение, IP и услуги по разработке и производству полупроводников и многое другие. Штаб-квартира Synopsys находится в Маунтин-Вью, штат Калифорния, и имеет более 60 офисов, расположенных по всей Северной Америке, Европе, Японии, Азии и Индии. Представительство Synopsys в Армении является флагманом отрасли и одним из крупнейших ИТ-работодателей в Армении. Synopsys Armenia инвестирует в местное ИТ-образование, сотрудничая с основными вузами Армении.