Տիգրան Սարգսյանն ամփոփել է 1 տարվա ընթացքում անձնական բլոգը վարելու արդյունքները: «Ես ձեզ հարցեր ունեմ: Դուք էլ, համոզված եմ` ինձ». մեկ տարի առաջ այս համոզմունքն էր, որ ստիպեց ինձ բացել իմ բլոգը: Ձեզանից շատերը ողջունեցին այդ գաղափարը, որոշները թերահավատ էին, կային մարդիկ, ովքեր իմ Կենդանի մատյանի համար կարճ կյանք էին կանխատեսում: Մեկ տարվա ընթացքում մենք բազմաթիվ թեմաներ քննարկեցինք՝ գիտության խնդիրներից մինչև մեր գրական նախընտրությունները, բարձր տեխնոլոգիաներից մինչև մշակութային ժառանգության պահպանման հարցերը»,- ասել է ՀՀ վարչապետը:
«Ձեր իսկ մասնակցությամբ լուծվեցին մի շարք խնդիրներ՝ օրինակ, պետական համակարգում պարտադիր կիրառություն ստացան յունիքոդ տառատեսակները, կանոնակարգեցինք ու առավել թափանցիկ դարձրեցինք պետական մարմինների արտաբյուջետային հաշիվներից օգտվելու կարգը, բլոգերներն ընտրեցին Հայագիտական խորհրդում իրենց ներկայացուցչին, լուծում գտան ձեր կողմից բարձրաձայնած մտահոգություններից շատերը: Իմ գրառումներից ոչ բոլորը միանշանակ ընդունելություն գտան, ծավալվեցին բանավեճեր, ինչը ես շատ դրական եմ համարում: Ես գնահատում եմ նաև մեր հանդիպումները, որոնք ինձ համար ձեզ հուզող խնդրիները լսելու անմիջական հնարավորություն էին:
Այսօր, շրջելով իմ Կենդանի Մատյանի մեկամյակի էջը ցանկանում եմ փաստել, որ ինձ համար նույնքան կարևոր է, որ դուք հասկանաք, թե ինչպես եմ մտածում»,- նշել է Տիգրան Սարգսյանը:
Մեկ տարում ՀՀ վարչապետը 31 գրանցում է կատարել Կենդանի մատյանում (Live Journal), և 32 անգամ մեկնաբանել գրությունները: Tigransargsyan բլոգերի մշտական ընթերցողներն են 377 մարդիկ:

Премьер-министр Армении Тигран Саркисян подвел итоги первого года ведения блога. “С вашей помощью был решен ряд проблем, таких как, например, обязательное использование кодировки юникод в официальном документообороте, мы также упорядочили и сделали более прозрачным порядок использования внебюджетных счетов в госорганах”, – обратился к блоггерам Тигран Саркисян в своем журнале. Он также напомнил, что в течение 2010 года были проведены выборы представителя блоггеров в Армяноведческий совет, был обсужден ряд вопросов: от проблем науки до литературных предпочтений, от высоких технологий и до сохранения культурного наследия.
“Не все мои записи были приняты однозначно, были дискуссии, что я считаю очень положительным. Я также ценю наши встречи, которые стали возможностью услышать непосредственно от вас о волнующих проблемах. Просматривая мой Живой Журнал сегодня, хочу отметить, что для меня также важно, чтобы вы поняли, как я мыслю ”, – отметил премьер-министр. Тигран Саркисян пообещал продолжить вести свой блог (tigransargsyan.livejournal.com), поскольку есть еще много вопросов, которые необходимо обсудить с блоггерами.
Год назад премьер-министр Армении сделал первую запись в своем блоге на платформе Live Journal. За это время Тигран Саркисян сделал 31 запись в журнале, и 32 раза прокомментировал записи. Постоянными читателями блоггера tigransargsyan являются 377 человек.