Առաջիկա ամիսներին Orange Armenian-ն մտադիր է 30 տոկոսով ավելացնել 3G ցանցերի թողունակությունը: Այդ մասին լրագրողներին է հայտարարել Orange Armenian-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան: Մինչդեռ, Ինտերնետում օգտվողների հաղորդագրություններ են հայտնվել այն մասին, որ Orange-ի տրամադրած Ինտերնետի արագությունը նվազում է մինչև 20 Կբիտ/ վ, հայտարարված 7 Մբիտ/ վ փոխարեն, ընդ որում կապի որակը վատանում է երեկոյան ժամերին: Ըստ Դյութուայի, որոշ տեխնիկական խնդիրներ կարող են ունենալ առանձին օգտվողներ, սակայն ցանցն ընդհանուր առմամբ կայուն է աշխատում: «Մենք մեր բաժանորդներին հնարավորություն ենք տալիս երկու շաբաթվա ընթացքում անվճար փորձարկել մոդեմը և նրանք կարող են հրաժարվել այդ ընթացքում ընկերության ծառայություններից: Սակայն միայն վերջին ամսում բաժանորդների քանակի կրկնապատկումը վկայում է այն մասին, որ մենք կապի առումով խնդիրներ չունենք»,-ասել է Դյութուան:
Ընկերության մամլո քարտուղար Լիլիթ Մարտիրոսյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնել է, որ բողոքների քանակի աճ կապի որակի վերաբերյալ չի գրանցվել: »Մենք ունենք փոխհատուցման համակարգ, եթե մեր աշխատակիցներն իրականում կապի բացակայություն են գրանցում բաժանորդի մոտ»,-ասել է Մարտիրոսյանը:

В ближайшие месяцы Orange Armenia планирует увеличить пропускную способность 3G сетей на 30%. Об этом сообщил журналистам генеральный директор Orange Armenia Бруно Дютуа. Между тем, в Интернете появились сообщения пользователей о том, что пропускная скорость Интернета, предоставляемого Orange падает до 20 Кбит/с вместо заявленной скорости до 7 Мбит/с, причем снижение качества связи приходится на вечерние часы. По словам Бруно Дютуа, некоторые технические проблемы могут быть у отдельных пользователей, однако в целом сеть работает стабильно. “Мы предоставляем нашим абонентам возможность бесплатного тестирование модема в течение двух недель, и у них есть возможность за этот период отказаться от услуг компании. Однако увеличение количества абонентов в 2 раза только за последние месяцы 2010 года свидетельствует о том, что у нас нет проблем со связью”, – сказал Бруно Дютуа.
Пресс-секретарь компании Лилит Мартиросян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сообщила, что увеличения количества жалоб по поводу качества связи не наблюдается. “У нас действует система компенсации, если наши сотрудники на самом деле зафиксируют отсутствие связи у абонента”, – сообщила Лилит Мартиросян.
Число абонентов Интернета оператора Orange Armenia по данным на ноябрь 2010 составляет 45 тыс. человек. Сеть 3G компании обеспечивает доступ к Интернету 93% населения Армении.