«Կարծում եմ` մեր ըմբշամարտիկները Մուրսկա Սոբոտա քաղաքում կայացած Գրան Պրիում լավ ելույթ ունեցան, քանի որ Հայաստանի հավաքականի չորս հիմնական անդամները մեդալներ են նվաճել»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Հայաստանի հունա-հռոմեական ըմբշամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ, Օլիմպիական չեմպիոն Լևոն Ջուլֆալակյանը:
Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր, ԱԱ և Եվրոպայի առաջնությունների արծաթե մեդալակիր Ռոման Ամոյանը (55կգ ք/կ) առաջին տեղն է զբաղեցրել, ինչպես նաև ճանաչվել է որպես առաջնության լավագույն ըմբշամարտիկ: Ոսկե մեդալ է նվաճել նաև Արթուր Շահինյանը (84կգ ք/կ):
«Ամեյանը Հայաստանի փորձառու մարզիկներից մեկն է և այս առաջնությունում նա ցույց տվեց իր լավագույն արդյունքը: Վահան Ջուհարյանը, որը բրոնզե մեդալ է նվաճել, առաջին անգամ էր ելույթ ունենում 66կգ քաշային կարգում և վատ արդյունք ցույց չի տվել»,- ընդգծել է Ջուլֆալակյանը:
Եվրոպայի չեմպիոն և ԱԱ արծաթե մեդալակիր Արսեն Ջուլֆալակյանը (74կգ ք/կ) նույնպես իր քաշային կարգում երրորդն էր: Գլխավոր մարզչի խոսքով, եզրափակիչ դուրս գալու համար անցկացված մենամարտում մրցավարները չհաշվեցին Ջուլֆալակյանի հնարքը, ուստիև նա դուրս չեկավ եզրափակիչ: Չնայած դրան, հավաքականի մարզիչը գոհ է ըմբշամարտիկի ելույթից:
«Կարևորը, որ նման մրցավարական սխալներ չլինեն Եվրոպայի առաջնությունում: Արդեն փետրվարի 27-ից մենք հաջորդ հավաքը կմեկնարկենք Երևանում` պատրաստվելով Եվրոպայի առաջնությանը: Այնտեղ մենք հանդես կգանք հիմնական կազմով և կփորձենք որքան հնարավոր է շատ մեդալներ նվաճել»,- ավելացրել է Ջուլֆալակյանը:

23 February 2011 - 05:24 AMT
Chief Coach of the Armenian Greco-Roman wrestling team, Olympic Games champion Levon Julfalakyan said that Armenian wrestlers participated successfully in the Grand Prix in Slovenia.
Four basic members of the Armenian team won medals at the tournament, Julfalakyan told a PanARMENIAN.Net reporter.
Olympic Games bronze winner, World Championship silver winner and European Champion Roman Amoyan (55kg) won gold medal and became the best wrestler of the tournament.
Arthur Shahinyan (84kg) is also among the tournament winners.
“Amoyan is among Armenia’s experienced sportsmen and displayed his best qualities at the tournament. The result of Vahan Juharyan (66kg), who won bronze, was good as well,” noted Julfalakyan.
European champion and World Championship silver winner Arsen Julfalakyan (74kg) also won bronze. According to the Chief Coach, Julfalakyan did not manage to qualify for the finals due to judges’ mistake.
“From February 27, the Armenian Greco-Roman wrestling team will be getting prepared for the European Championships in Dortmund. Our team will be represented by its basic members, and we will try to win as many medals as possible,” concluded Levon Julfalakyn.