Լոնդոնում ավարտվել է ամառային Օլիմպիական խաղեր – 2012-ի գլխավոր արենայի` Օլիմպիական մարզադաշտի շինարարությունը, որտեղ տեղի կունենան բացման և փակման հանդիսավոր արարողությունները, ինչպես նաև թեթև աթլետիկայի մրցությունները:
Մեծ Բրիտանիայի մայրաքաղաքում Օլիմպիական մարզադաշտի շինարարությունն ավարտվեց նախատեսված ժամկետում` գրեթե երեք տարում` տեղավորվելով 913 մլն դոլար գումարի մեջ:
Նոր մարզադաշտը գտնվում է Մերշգեյթ Լեյնում` Սթրեթֆորդ թաղամասում: Մարզադաշտի նախագիծը նախատեսված է 80 հազ. տեղի համար, այն իր տարողունակությամբ երրորդ նման համալիրն է Մեծ Բրիտանիայում «Ուեբլիից» (90 հազ. տեղ) և «Թվինքհեմից» (82 հազ. տեղ) հետո:

2 Апрель 2011 - 04:34 AMT
В Лондоне завершили строительство главной арены 30 летних Олимпийских игр 2012 года – Олимпийского стадиона, на котором пройдут торжественные церемонии открытия и закрытия, а также соревнования по легкой атлетике.
Олимпийский стадион в британской столице возвели в срок, менее чем за три года, уложившись в сумму 913 млн долларов.
Новая спортивная арена расположена на Мэршгейт Лэйн, в районе Стрэтфорд. Проект стадиона рассчитан на 80 тыс мест, что сделало Олимпийский третьим в Великобритании подобным комплексом по вместимости после “Уэмбли” (90 тыс. мест) и “Твикенхэма” (82 тыс. мест).