Գրոսմայստեր Հրանտ Մելքումյանը, որը Սարաևոյի միջազգային մրցաշարում զբաղեցրել է երկրորդ տեղը և դարձել արագ շախմատի հաղթող, PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է, որ մրցաշարն իր համար լավ է դասավորվել և նա գոհ է իր ելույթից:
«Ընդհանուր առմամբ, մրցաշարը հեշտերից չէր, քանի որ հաղթանակի դեպքում շախմատիստը հավաքում էր երեք միավոր, ոչ ոքիի դեպքում` 1: Ոչ ոք չէր ցանկանում ոչ ոքի խաղալ. և արդյունքում ստացվել էին լարված պարտիաներ»,- ասել է Մելքումյանը:
Շախմատիստի խոսքերով, որն անձնական արդյունքով մինչև վերջ մրցաշարի առաջատարն էր, բոլոր շախմատիստները պայքարում էին մինչև վերջ:
Մելքոնյանը նշել է, որ իրեն շատ լավ է զգում արագ շախմատում, ավելի ազատ է գործում և հաճույք ստանում խաղից: «Արագ շախմատի պարտիաները նույնպես հեշտ չէին, բայց ես կարողացա զբաղեցնել առաջին տեղը»,- ասել է նա:
Առաջիկայում Մելքումյանը հանդես է գալու այլ միջազգային մրցաշարերում, որտեղ ելույթ է ունենալու ինչպես թիմային, այնպես էլ անհատական պայքարում:

17 May 2011 - 04:27 AMT
The runner-up of 41st International Tournament Bosna 2011 and winner of Blitz Chess Championship, Armenian grandmaster Hrant Melkumyan is satisfied with his performance.
“As the grandmaster said in a conversation with a PanARMENIAN.Net reporter, “the struggle was intense. None of the participants wished to settle for a tie, so we fought to the finish.”
“In the last tour, I played with black pieces against one of my main rivals. Though we both wanted to win, the round ended in a tie. As a result, Georgian chess player who I shared points with became a winner.”
As the grandmaster noted, he feels more at ease in blitz chess games, enjoying them more.
A number of individual and team international tournaments are on grandmaster's agenda in near future.