17 Դեկտեմբեր 2011 - 10:35 AMT
Հայաստանի հավաքականի և «Կրասնոդարի» հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է, որ 2011 թվականը հայկական ֆուտբոլի համար շատ արգասաբեր էր, և ազգային հավաքականը արտակարգ ֆուտբոլ ցուցադրեց: «Մինչ այդ մեր հավաքականն այդպիսի խաղ չէր ցուցադրել և նման արդյունք չէր ունեցել: Մենք շատ վստահ էինք խաղում և արեցինք ամեն ինչ, որպեսզի նվաճենք EURO-2012 ուղեգիրը: Կփորձենք օգտագործել բոլոր լավ որակները ԱԱ-2014 ընտրական մրցաշարում»,- խոստովանել է ֆուտբոլիստը:
Մովսիսյանը գտնում է, որ աշխարհի առաջնության ընտրական մրցաշարի B խումբն ուժեղ է, և եթե իրենց հաջողվի դուրս գալ խմբից, ապա դա իսկական հերոսություն կլինի:
«Խմբում մեր մրցակիցները շատ ուժեղ հավաքականներ են, բայց մենք միշտ դաշտ ենք դուրս գալիս հանուն հաղթանակի և կանենք ամեն հնարավոր բան, որպեսզի հաջող ելույթ ունենանք»,- ընդգծել է Մովսիսյանը:
B խմբում Հայաստանի հավաքականը կխաղա Իտալիայի, Դանիայի, Չեխիայի, Բուլղարիայի և Մալթայի հետ: Առաջին խաղը հայկական ընտրանին կանցկացնի 2012թ. սեպտեմբերի 7-ին Մալթայի հետ, իսկ կավարտի շրջանը Իտալիայի հետ հանդիպմամբ 2013թ. հոկտեմբերի 15-ին:

Нападающий сборной Армении и “Краснодара” Юра Мовсисян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал, что 2011 год для армянского футбола получился очень плодотворным, и национальная сборная показала отличный футбол.
“До этого наша сборная не показывала такую игру и не имела такого результата. Мы играли очень уверенно и делали все, что бы завоевать путевку на EURO-2012. Постараемся все хорошие качества использовать в 2012 году, в отборочном этапе ЧМ-2014”,- признался футболист.
Мовсисян считает, что группа В отборочного этапа чемпионата мира сильная, и если им удастся выйти из группы, то это будет настоящим героизмом.
“ Нам в соперники попали очень сильные сборные, но мы всегда выходим на поле ради победы и сделаем все, для удачного выступления”,- подчеркнул Мовсисян.
В группе В сборная Армении сыграет против Италии, Дании, Чехии, Болгарии и Мальты. Первую игру армянская команда проведет 7 сентября 2012 года против Мальты, а завершит цикл против Италии 15 октября 2013 года.