Հայաստանի խառը մենամարտերի հավաքականը մասնակցեց դեկտեմբերի 11-12-ին Վրաստանում անցկացված միջազգային մրցաշարին, որին մասնակցում էին նաև մարզիկներ Վրաստանից և Ադրբեջանից: Հայաստանի հավաքականի` Վրաստան մեկնած բոլոր հինգ անդամները ոսկե մեդալներ նվաճեցին:
«Մեր բոլոր մարզիկները եզրափակչում հաղթանակներ տարան ադրբեջանցիների հանդեպ, ընդ որում` 4 մենամարտեր ավարտվեցին առաջին իսկ ռաունդում: Մենք թիմային հաշվարկով առաջին տեղը զբաղեցրեցինք»,- հաղորդել է Հայաստանի Արմֆայթինգի ֆեդերացիայի նախագահ Հայկ Ղուկասյանը:
Ղուկասյանը հայտնել է, որ 2011 թվականին ֆեդերացիայի աշխատանքը գերազանց է գնահատում, քանի որ հայ մարզիկները ելույթ ունեցան 26 միջազգային մրցաշարերում և կարողացան բազմաթիվ մեդալներ նվաճել: առաջնություններ էին կազմակերպվել նաև Հայաստանում:
Այս տարի հայ մարզիկներն իրենց վերջին մրցաշարին կմասնակցեն Մախաչկալայում, որտեղ Հրանտ Ասատրյանը (68կգ) և Էդիկ Աբելյանը (77կգ) կմասնակցեն աշխարհի թիմային առաջնությանը:
Ֆեդերացիայի նախագահի խոսքով` 2012 թվականին հայ մարզիկները կրկին ելույթ կունենան տարբեր միջազգային մրցաշարերում:

Сборная Армении по свешанным боям приняла участие в международном турнире 11-12 декабря в Грузии, в котором принимали участие также спортсмены из Грузии и Азербайджана. Все пять членов сборной Армении поехавшие в Грузию завоевали золотые медали.
“Все наши спортсмены в финале одержали победы над азербайджанцами, и 4 поединка завершились в первом же раунде. Мы в общекомандном зачете заняли первое место”,- сообщил президент федерации армфайтинга Армении Айк Гукасян.
Гукасян заявил, что работу федерации в 2011 году оценивает на отлично, поскольку армянские спортсмены выступили в 26 международных турнирах и смогли завоевать множество медалей. Были также организованы турниры в Армении. В этом году армянские спортсмены проведут свой последний турнир в Махачкале, где Грант Асатрян (в/к 68) и Эдик Абелян (в/к 77) примут участие в командном чемпионате мира.
По словам президента Федерации, в 2012 году армянские спортсмены вновь выступят в различных международных турнирах.