Ֆինլանդիայից Հայաստան է վերադարձել հրաձգության հավաքականը: Հայ մարզիկները մասնակցել են Եվրոպայի ձմեռային մրցաշարին: Նորայր Բախտամյանը, ով արդեն ապահովել է իր մասնակցությունը Լոնդոնի Օլիմպիական խաղերին, 679.6 միավորներով զբաղեցրել է 6-րդ հորիզոնականը:
Ինչպես հայտնում է Հայաստանի Ազգային օլիմպիական կոմիտեի պաշտոնական կայքը, Բախտամյանը խոստովանել է, որ բավականին ժամանակ չուներ, որպեսզի նախապատրաստվեր մրցաշարին: «Ապրիլից Անգլիայում, Մյունխենում և Միլանում կմասնակցեմ հրաձգության աշխարհի գավաթի փուլերին: Ապա կմասնակցեմ ուսումնամարզական հավաքի և կմեկնեմ Լոնդոն: Օլիմպիական խաղերին լրջորեն եմ տրամադրված և իմ մարզիչ Սեյրան Նիկողոսյանի հետ պատրաստել ենք լուրջ նախապատրաստական ծրագիր»,-խոստովանել է Բախտամյանը:

Из Финляндии в Армению вернулась сборная Армении по стрельбе. Армянские спортсмены принимали участие в зимнем чемпионате Европы. Норайр Бахтамян, который уже обеспечил свое участие на Олимпийских играх в Лондоне, с 679,6 очками занял 6 место.
Как передает официальный сайт национального Олимпийского комитета Армении, Бахтамян признался, что не имел достаточно времени, чтобы подготовиться к чемпионату. “С апреля в Англии, Мюнхене и Милане приму участие в этапах Кубка мира. Затем проведу учебно-тренировочный сбор и поеду в Лондон. К Олимпийским играм настроен очень серьезно, мы с моим тренером Сейраном Никогосяном подготовили серьезную подготовительную программу”, – признался Бахтамян.